reklamı kapat

POPÜLER

Skywell ve Leapmotor

Stellantis, Çinli Leapmotor için Avrupa’da üretim yapabilir

 - Güncelleme: 19 Şubat 2024 19:37

Birden fazla dev otomobil üreticisinin başındaki isim Stellantis, Çinli Leapmotor için Avrupa’da üretim yapabilir.

Bugün çıkan haberlere göre Stellantis, dikkat çeken fiyat-performans modellerine imza atan Leapmotor imzalı elektrikli otomobil modellerini Avrupa’da, spesifik olarak da Fiat’ın Torino’daki ünlü Mirafiori fabrikasında üretmeye başlayabilir. Bu gelişme aşırı büyük bir sürpriz olmuyor çünkü Stellantis geçtiğimiz yıl Çinli otomobil üreticisi Leapmotor’un yüzde 21 hissesini 1,5 milyar dolara satın aldığını açıklamıştı. Yani ikili arasında uzun süredir derin bir bağlantı bulunuyor. Eğer bugün gündeme gelen plan hayata geçerse, 2026 ya da 2027 yılından itibaren yılda 150 bin adet kadar Leapmotor imzalı elektrikli otomobil üretmeyi hedeflediği söylenen Stellantis, bu adımıyla Avrupa elektrikli otomobil pazarında çok ses getirebilir ve dengeleri değiştirebilir. Bu arada Leapmotor’un araçları eğer Avrupa üretilirse ve Türkiye’ye oradan getirilirse, uygulanan ek Çinli vergisinden kaçılacağından daha düşük fiyatları mümkün kılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Leapmotor burada tanınan markalardan ve yakında yeni bir modeli daha Türkiye’de satışa sunulacak. Ulu Motor tarafından bu konuda yapılan açıklamada şunlara yer verilmişti: “Yüzde yüz elektrikli Skywell ve Leapmotor modellerini Türkiye’de kullanıcılarla buluşturan Ulu Motor, Skywell markasında HT-i modelinin, Leapmotor markasında ise C10 modelinin hibrit versiyonlarını 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunmayı planlıyor.

Ulubaşlar Grubu bünyesinde 2004 yılında kurulan ve otomotiv sektöründe 21 ülkede marka temsiliyet faaliyetlerini yürüten Ulu Motor, Türkiye’de yeni yürürlüğe giren ve elektrikli araçları kapsayan yeni tebliğe yönelik çalışmalarını sürdürürken, yeni modellerle de kullanıcılarını buluşturacak. Kuruluşunun 20. yılında yoluna mevcut modellerine ek olarak SUV hibrit modelleri de ekleyerek devam edecek. 

Skywell SUV HT-i ile Yenilikçi Hibrit Teknolojisi: Skywell, tamamen elektrikli ET5 LR modelinin başarısının ardından hibrit teknolojisine yeni bir adım atıyor. SUV gövde tipiyle sunulan HT-i modelinde benzinli ve elektrikli motorun mükemmel kombinasyonunu sunarken, yüksek kapasiteli elektrikli motoruyla günlük kullanımlarda 200 km’ye kadar elektrikli kullanım menzili sağlıyor. Sürdürülebilirlik ve performansın mükemmel bir dengede buluştuğu HT-i modeliyle elektrikli araç sahipliğinde kararsız kalanlara yönelik ara bir çözüm sunuyor.

Leapmotor C10: Yeni Nesil Akıllı Hibrit: 3.0 tasarımıyla yeni nesil akıllı teknolojiler sunan  Leapmotor’un hibrit C10 modeli; güvenlik ve performansıyla da güçlü yapısını gözler önüne seriyor. Avrupa için özel olarak tasarlanmış bir SUV olan bu model, EREV (Extended Range Electric Vehicle) olarak adlandırılan teknoloji ile kullanıcılarına çevre dostu bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

Ulu Motor 20 Servis Noktası İçin Çalışmalarına Devam Ediyor: Türkiye’nin önde gelen otomotiv servis sağlayıcılarından Ulu Motor, 20 yeni servis noktası için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Kısa zamanda hazırlıklarını sonuçlandırarak daha yaygın bir servis ağıyla, daha kapsayıcı bir şekilde yer almak ve gelişmiş ve akıllı teknolojileriyle de gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir mobilite dünyası oluşturma yolunda önemli adımlar atıyor.”

Stellantis ve Leapmotor gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli