reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone

Apple, port su teması özelinde yazdı: “iPhone’unuzu pirinç dolu bir torbaya koymayın.”

 - Güncelleme: 19 Şubat 2024 16:30

Teknoloji devi Apple bir destek sayfası üzerinde, “iPhone’unuzu pirinç dolu bir torbaya koymayın” uyarısını yaptı.

“iPhone’unuzda sıvı algılama uyarısı görüyorsanız” sayfasında Apple şunları yazdı: “iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR veya sonraki model aygıtınıza Lightning veya USB-C kablosu ya da aksesuar takarken bağlantı portunda sıvı varsa iPhone’unuz sizi uyarabilir. Bu uyarılardan birini görürseniz iPhone’unuz Lightning veya USB-C portunda ya da kabloda veya aksesuarda sıvı bulunduğunu algılamıştır. iPhone’unuzu ve aksesuarı korumak için port, kablo uçları ve aksesuar kuruyana kadar şarj ve aksesuar bağlantısı yapılamaz.” Bu konuda Apple ek olarak, “iPhone’unuz veya aksesuarınız ıslaksa” başlığını açtı ve orada özellikle pirinç detayı dikkat çekti: “Kabloyu iPhone’unuzdan, kablonun diğer ucunu ise güç adaptöründen veya aksesuardan çıkarın. iPhone’unuz ve kablo tamamen kuruyana kadar kabloyu tekrar takmayın. iPhone’unuzun kurumasını sağlayın:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

  1. iPhone’unuzu portu aşağı bakacak şekilde hafifçe elinize vurarak fazla sıvının akmasını sağlayın. iPhone’unuzu hava akımı olan kuru bir yerde bırakın.

  2. En az 30 dakika bekledikten sonra Lightning veya USB-C kablosuyla şarj etmeyi veya bir aksesuar bağlamayı deneyin.

  3. Uyarıyı tekrar görürseniz portta veya kablonuzdaki iğnelerin altında hâlâ sıvı var demektir. iPhone’unuzu hava akımı olan kuru bir yerde bir gün kadar tutun. Bu süre boyunca bir aksesuarı şarj etmeyi veya bağlamayı tekrar deneyebilirsiniz. Aygıtın tamamen kuruması 24 saati bulabilir.

  4. Telefonunuz kurumasına rağmen hâlâ şarj olmuyorsa kabloyu adaptörden çıkarın ve adaptörü (mümkünse) duvardan sökün ve yeniden bağlayın.

Yapmamanız gereken birkaç şey:

  • -iPhone’unuzu harici bir ısı kaynağı veya basınçlı hava kullanarak kurutmayın.

  • -Bağlantı yerinin içine pamuklu çubuk veya kağıt havlu gibi yabancı maddeler sokmayın.

  • -iPhone’unuzu pirinç dolu bir torbaya koymayın. Aksi takdirde küçük pirinç parçacıkları iPhone’unuza hasar verebilir.

Apple açıklaması yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER