reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 ailesi için çıkış dönemi tam olarak netleşmiş olabilir

Apple’ın iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri ile çok yakında tanışacağız. Peki net tanıtım ne zaman olacak?

Kaynaklara göre iPhone 13 ailesiyle tam olarak eylül ayının üçüncü haftasında taşınacağız. Apple üçüncü hafta içinde bir etkinlik yapacak.

Bu etkinlikte yeni iPad, Apple Watch Series 7 serisi ve yeni AirPods modelleri de tanıtılacak. Apple’dan 2021 bitmeden bir etkinlik daha gelecek. Kasım ayındaki bu etkinlikte ise M1X işlemcili 14 ve 16 inç MacBook modelleri tanıtılacak.

iPhone 13’lere dönersek kaynakların bir kez daha aktardığı kadarıyla Pro modellerde 1 TB dahili depolama sunulacak. Çok fazla video çekenleri memnun edecek 1 TB depolamalı iPhone 13’ler, fiyat konusunda gerçek anlamda sınırları zorlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 serisinin üretimi için ufak bir personel sorunu yaşanıyor

Hatırlarsınız Apple’ın bu modeller ve yeni nesil iPad mini için geçtiğimiz haftalarda TSMC’ye tam 100 milyondan fazla A15 Bionic işlemci siparişi verdiği ortaya çıktı.

Buradan Apple’ın özellikle iPhone 13’ler özelinde çok ciddi bir talep beklediği anlaşılmıştı. Telefonları üretmek için elbette sadece parça siparişi vermek yeterli olmuyor. Üretim hatlarında çalışacak personele de ihtiyaç var.

İşte bu tam da bu konuda Çin’de bir sıkıntı olduğu söyleniyor. Kaynaklara göre birçok tedarikçi Apple’dan gelen talebi karşılayacak oranda geçici çalışan bulamıyor. Aslında Foxconn gibi üretici firmalar, bu tarz durumlarda hızlı çalışan bulabiliyor olmalarıyla ünlüler.

Ancak pandemi etkisi ve tam olarak net olmayan başka nedenlerden dolayı bu durum iPhone 13 serisi için tam olarak istendiği gitmiyor. Firmaların çalışanları çekmek adına ödedikleri başlangıç bonusunu artırdıkları ancak bunun da fayda etmediği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın