reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 ailesinin kamera özellikleri detaylandı

Teknoloji dünyası iPhone 13 ailesini dört gözle bekleniyor. Önümüzdeki ay çevrimiçi bir etkinlikte lanse edilmesi beklenen telefonlar çeşitli yenilikleri kullanıcılara sunacak.

Daha ince ekran çentiği, A15 Bionic işlemcisi ve 120 Hz‘lik ekranıyla (Pro modeline özel) fark yaratmasını beklediğimiz telefonların kamera performansında da iyileştirmeler sunacağı konuşuluyor. Her yeni iPhone modelinde kamera konusunda çıtayı bir adım yukarı taşıyan Apple’ın yeni modellerde de bu anlayışını sürdürmesi bekleniyor. iPhone 12 Pro Max için özel sunulan sensör tabanlı görüntü sabitleme sisteminin iPhone 13 ailesinin tümünde yer alacağı belirtiliyor. Bu sayede yeni modellerin hem video hem de düşük ışık kamera performansında daha iyi performans sunması bekleniyor. Yeni modellerde astrofotografi kamera özelliğinin de olacağı dile getiriliyor. Bu sayede telefonun ayı ve yıldızları algılayarak daha iyi fotoğraflar çekebileceği söyleniyor.

Mini ve standart modelde 12 megapiksellik arka kameranın, Pro modellerinde ise 12 megapiksel üçlü kamera sisteminin kullanılacağı dile getiriliyor. Otomatik odaklama yapabilen ultra geniş açı kameranın daha iyi düşük ışık performansı sergilemesi bekleniyor. Bloomberg’in yeni paylaştığı bilgiye göre iPhone 13 ailesi video konusunda da önemli iyileştirmeler sunacak. Video moduna portre özelliğinin ekleneceği ve kullanıcıların video kaydederken arka plan bulanıklaştırması yapabileceği ifade ediliyor. Yeni özellik sayesinde kullanıcıların daha profesyonel video çekimleri yapabileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro bir ilke imza atmaya hazırlanıyor

iPhone 13 Pro modellerinin ilk kez ProRes video formatında kayı yapabileceği de iddia ediliyor. 8K çözünürlüğe de destek veren format Apple’ın video düzenleme uygulaması Final Cut Pro ile de uyumlu şekilde çalışıyor.  Yeni telefon modellerine dönecek olursak iPhone 13 ailesinde optik yakınlaştırma konusunda bir yeniliğin sunulması beklenmiyor. Periskop kameranın önümüzdeki yıl satışa sunulacak modelde yer alacağı iddia ediliyor.
Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S ailesi için geçmişe dönüş videosu