reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13

iPhone 13 kamera performansında çıtayı yükseltiyor

iPhone 12 ailesinin satışa sunulmasının ardından iPhone 13 ailesiyle ilgili dedikodular da gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni modellerin tanıtılmasına daha bir süre olsa da telefon hakkındaki dedikodulara sahip oluyoruz.

Gelen son bilgilere göre iPhone 13 kamera performansıyla çıtayı bir adım daha yukarı taşıyacak. Max Weinbach ve Jon Prosser, iPhone 13’te astrofotografi moduyla gelecek. Google’ın Pixel telefonlarında da kullandığı bu mod kullanıcıların yıldızları ve gökyüzü daha net çekmesine imkan tanıyor. Yeni modellere gelmesi beklenen özelliğin kullanıcıların telefonlarını gökyüzüne çevirdiklerinde otomatik olarak devreye gireceği ifade ediliyor. Daha uzun pozlama süresi sunan bu özelliğin yapay zekadan destek alacağı söyleniyor. Samsung telefonlarda kullanılan portre video özelliğinin yeni iPhone’lara da geleceği konuşuluyor. Videonun kaydedilmesinin ardından kullanıcıların videolarda alan derinliklerini değiştirebileceği belirtiliyor. 5 nm üretim süreciyle üretilen A15 Bionic işlemcisinin bu desteği sağlayacak güçte olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ekran performansıyla da dikkat çekecek

Ultra geniş açılı kamerada da iyileştirme bekliyoruz. Ancak bu kameranın ana kamerayla eşdeğer bir performans sunamayacağından söz ediliyor. F/1.8 diyafram değeri sayesinde ultra geniş açılı kameranın düşük ışıkta daha başarılı fotoğraflar çekileceğini söylemek mümkün. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’teki telefoto kameranın 65 mm’lik odak uzaklığına sahip olacağı da iddia ediliyor. Yeni modellerde aynı zamanda 120 Hz’lik ekranın da yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor. 120 Hz desteği sayesinde yeni modellerdeki ekranın çok daha akıcı olmasını bekliyoruz. Telefonda aynı zamanda her zaman açık ekran özelliğini de görmeyi umuyoruz. Yeni modellerin eylül ayında tanıtılması bekleniyor.
Haberde kullanılan görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Samsung’un yeni takip aksesuarıyla tanışın