reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 mini

iPhone 13 mini’deki MagSafe şarj desteğiyle ilgili bir gelişme belli oldu

Apple’ın standart MagSafe şarj cihazı, uygun bir güç adaptörüyle kullanıldığında iPhone modellerine 15 watt’a kadar güç sağlayabiliyor.

Geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone 12 mini termal kısıtlamalar sebebiyle 12 watt’a kadar destek veriyordu. iPhone 13 mini modeliyle birlikte bu watt gücünün artması beklenirken Apple, iPhone 13 mini’de de aynı watt gücüne destek verdiği ortaya çıktı. MagSafe‌’e bağlı bir ‌iPhone‌, aşırı ısınmayı önlemek için gücü akıllıca yönetiyor.

Mini ‌iPhone‌’larda daha küçük pil kullanıldığı için iPhone 13 mini daha büyük modellere kıyasla daha az enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple iPhone 12 mini veya iPhone 13 mini 12 watt MagSafe ile daha kısa sürede şarj olabiliyor. 13 Pro ve 13 Pro Max‘te daha yüksek pil kapasiteleri kullanıldığı için daha güçlü watt’a ihtiyaç duyuyor. Apple’ın önümüzdeki yıl satışa sunulacak mini modellerinde 12 watt’lık (MagSafe için) desteğini devam ettirip ettirmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 mini, Apple’ın son mini iPhone modeli olabilir

Şirketin önümüzdeki yıl mini modeline veda edebileceği de konuşuluyor. 2022 yılında tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesinin iPhone 14, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modelleriyle karşımıza çıkacağı ifade ediliyor. Ancak bu iddia henüz netleşmediği şu anda net bir şey söylememiz doğru değil. Bu arada iPhone 13 ailesi bugün itibarıyla Türkiye’de ön siparişle satışa sunuldu. 1 Ekim itibarıyla Türkiye’de piyasadaki yerini alacak 13 mini’nin Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 10.999 TL.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen!