reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 Pro’da 120 Hz yenileme hızını açma veya kapatma [Nasıl yapılır?]

iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile birlikte 120 Hz desteği sunulmaya başlandı. 120 Hz desteği sayesinde yeni Pro modelleri akıcı bir ekran deneyimi sunuyor. 13 ve 13 mini’de ise bu destek ne yazik ki sunulmuyor.

120 Hz, 60 Hz’e kıyasla daha akıcı bir ekran deneyimi yaşatsa da telefonların pillerinin daha çabuk sürede tükenmesini sağlıyor. Bu özellik kapatıldığında Pro modelleri daha uzun pil ömrü sunabiliyor. 10 Hz’den 120 Hz’e kadar uyarlamalı yenilenme hızını destekleyen bu yeni ekran, kullanıcılara ihtiyaç duyduklarında en yüksek kare hızlarını sağlıyor ve ihtiyaç duymadıklarında pil tasarrufu yapıyor.

120 Hz desteğinin aşağıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz.

  • Ayarları açın
  • Erişilebilirliğe gidin
  • Hareketi seçin
  • Altta”Kare Hızını Sınırla” geçişini göreceksiniz. Sadece beğeninize göre açın veya kapatın

Belirttiğimiz ayarlara daha hızlı şekilde erişmek için Ayarlar kısmındaki arama kısmına kare hızını sınırla yazmanız yeterli. Bu yazıyı yazdıktan sonra direkt olarak ilgili alana gideceksiniz.

Apple’ın üst düzey yöneticisi iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max hakkında açıklamada bulunmuştu

“iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max, kamera sistemimizdeki en büyük ilerleme, bir iPhone’da bugüne kadarki en iyi pil ömrü ve bir akıllı telefondaki en hızlı performans ile bugüne kadar sunduğumuz en iyi pro iPhone ürün serimizi oluşturuyor, iPhone için yeni bir standart belirliyor ve daha önce asla mümkün olmayan inanılmaz deneyimleri mümkün kılıyor,” diyen Apple’ın Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeni pro kamera sistemi, gelişmiş Telefoto zoom, makro fotoğrafçılık, Fotoğrafik Stiller, Sinematik modun yanı sıra ProRes ve Dolby Vision video gibi daha da pro fotoğrafçılık becerilerini sunuyor. ProMotion teknolojisine sahip Super Retina XDR ekran şimdiye kadarki en iyi ekranımız; ekranınızdaki içeriklere akıllı şekilde tepki veriyor, fantastik bir grafik performansı sunuyor ve tüm görüntüleme deneyimleri için mükemmel.”

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın