reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 14 Pro LOG Konsept / Can Tunçer

iPhone 14 serisi ile sadece eSIM sürümler de satışa sunulabilir

Apple’ın yaz sonunda karşımıza çıkaracağı iPhone 14 serisi için farklı kaynaklardan farklı bilgiler gelmeye devam ediyor.

Eylül ayında yapılacak Apple etkinliğinde karşımıza 6,1 inç OLED ekranlı iPhone 14, 6,7 inç OLED ekranlı 14 Max, 6,1 inç 120 Hz OLED ekranlı iPhone 14 Pro ve 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip 14 Pro Max modelleri çıkacak. İşte bu modellerin bazıları pazara sadece eSIM desteği ile çıkarılabilir. Yani bazı sürümler fiziksel SIM kartı yuvası ile, bazıları ise fiziksel SIM kart yuvası olmadan karşımıza çıkabilir. Apple’ın bu konuda planlar yaptığı, fiziksel SIM kartı yuvasını tamamen kaldırma konusunda ise henüz bir adım atmayacağı aktarılıyor. Apple’ın iPhone 14’lerde kurumsal alana yönelik çift eSIM ve bir adet fiziksel SIM destekleyen modeller planladığı da iddia ediliyor. Bu modellerde üç farklı SIM kartın aynı anda kullanılabileceği söyleniyor ve ihtiyacı olanlar için güzel görünüyor. eSIM teknolojisi uzun zamandır Türkiye’de de kullanılabiliyor. Uzun zamandır iPhone’larda eSIM desteği sunan Apple, kısa süre önce eSIM destekli Apple Watch modellerini de Türkiye’de satmaya başlamıştı.

iPhone 14’ler en son bir fiyat iddiası ile gündeme gelmişti. Bu iddia kapsamında aileye yeni katılacak 14 Plus’ın 999 dolarlık bir fiyata sahip olacağı aktarıldı. 13’ün yerini alacak 14 için 899 dolar, 14 Pro için 1.099 dolar, 14 Pro Max içinse 1.199 dolarlık bir başlangıç fiyatı bizi bekliyor olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunlar telefonların en düşük depolamaya sahip vergisiz fiyatları. Vergi oranları bölgelere göre değişiyor ve ödeme sırasında ekleniyor. Eğer bu fiyatlar doğru çıkarsa ve kurda yukarı ya da aşağıya yönelik bir değişik olmazsa, iPhone 14’ün Türkiye başlangıç fiyatı 25 bin TL, 14 Pro’nun Türkiye fiyatı ise 33-34 bin TL‘yi geçebilir.

iPhone 14 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display