reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 2G’nin fiyatı iPhone 7’yi geçti

Merakla beklenen iPhone 7 kısa bir süre önce piyasaya sürüldü ve kullanıcılar bu ürüne en uygun fiyata sahip olabilmek için çaba harcıyor. Tüketiciler Apple‘ın son cihazını konuşurken, 2007 senesinde satışa çıkartılan iPhone 2G‘nin fiyatı fırladı.

Teknoloji hızla gelişirken, eskiyen elektronik cihazlar giderek kullanılmaz hale geliyor. Sanat eserleri, oyuncaklar ve klasik arabalar dışında eskiyen her şey zamanla değersizleşiyor. Ancak Apple tarafından 9 sene önce çıkartılan iPhone 2G ise bir istisna olarak karşımıza çıkıyor.

Daha 10’uncu yaşını görmeyen iPhone 2G şimdilerde her zamankinden daha pahalıya satılıyor. eBay üzerinden yapılan satışlarda bu eski cihaza 1.000 dolar ile 8.500 dolar arasında değer biçiliyor. Üretimi 2008 senesinde sonlandırılan bu ilk jenerasyon iPhone zamanında 6.1 milyon satış rakamına ulaşmıştı. Üretimin durdurulmasının ardından iPhone 2G ile uyumlu cihazlar ve kapların satışı da giderek sonlandı. Piyasada nadir bulunur hale gelen telefonun değeri de hızla yükseldi. Gelecek sene 10’uncu yaşını kutlayacak olan iPhone 2G’nin fiyatlarının daha da yükselmesi bekleniyor.

iphone 2g

iphone-2g

YORUMLAR