reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6

iPhone 6, Apple’ın şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüklü ekranına sahip olacak

Bu yıl akıllı telefon piyasasına bomba gibi bir giriş yapmaya hazırlanan iPhone 6 için geri sayım başladı. Önümüzdeki ay tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan iPhone 6, daha büyük ekran, daha gelişmiş kamera ve daha güçlü bir performansla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Feldvolk isimli internet sitesi, Apple fanlarının heyacanını gidermek için iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen görselleri Instagram hesabı üzerinden paylaştı.


iPhone 6 Tasarıma bakıldığında cihazın formunun ilk iPhone modelini andırdığı; özellikle cihazın arka tasarımında kullanılan alüminyum malzemenin renginin orjinal iPhone modeline oldukça benzediği görülüyor. 4,7 ve 5,5 inç olmak üzere iki farklı ekran seçeneğiyle birlikte geleceği konuşulan telefonun son iddialara göre 4,7 inç ekranlı modelinde 1472×828 piksel çözünürlük, 5,5 inç ekranlı modelinde ise 2208×1242 piksel çözünürlük kullanılacak. Xcode 6 Yazılım Geliştirme Kiti’nde ortaya çıkan bu değere göre her iki ekranın piksel yoğunluk değeri 360 ppi olacak. 4,7 inç için bu değer kulağa normal gelse de 5,5 inçlik model için bunun pek de doğru olabileceğini söylemek mümkün değil.
iPhone 6
iPhone 6

iPhone 6

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 6, Apple’ın şimdiye kadarki en yüksek çözünürlüklü ekranına sahip olacak” için 8 cevap

 1. Yine olan bizim Türk gencine olacak. Basacaklar paraları şuna. O değilde şunu bir izleyin, komik olmuş. Ama kızmadan izleyin, eğlenin biraz http://www.youtube.com/watch?v=GpH4hrV38J0

 2. Salih dedi ki:

  Ben 9 tane piksel koyarlar diye düşünüyodum. Her kenara 3 tane mis

 3. Arda Kasım dedi ki:

  hadi canım ben en kötüsü olacak diye duymuştum hayatta inanmam

 4. Aladdin Keykubat dedi ki:

  Her yıl aynı terane. Tabiki şimdiye kadar üretilmiş en iyi ayfon diyecekler. Marketing sonuçta. Eğer ayfonunuz varsa ve az delikanlıysanız ekran parlaklığını %100 olarak açın, yanına bir de 3G ekleyin, garanti veriyorum en fazla 4 saat kullanabilirsiniz. O yüzden kameraymış, ekran çözünürlüğüymüş hepsi hikaye. Önce pil sorununu çözsünler.

 5. Beraber çalıştığım bir arkadaşım iOS 8 beta halini 5S e yükledi, birkaç gün önce çıkan update öncesi olan update ile şarj süresi inanılmaz uzamıştı. Ekran parlaklığını bilmem ama 3g sürekli açık olarak sabah ofise geldi, öğlen yemeğe çıkarken %95 filan dı sanırım şarj seviyesi. Arada soruyorum şarj durumunu, bu sefer oldu becerdiler bu olayı diyo. Bu adam iOS uygulama geliştiricisi bu arada (bense android uygulama geliştiricisiyim :d) Kısacası, iOS 8 ile şarj sorununu çözecekler gibi

 6. Fehmi dedi ki:

  Katılıyorum size. Ben de iOS Dev Center’a üyeyim ve iPhone 5s 64 GB’da iOS 8 Beta kullanıyorum. Şarj süresi dediğiniz gibi bu sefer daha iyi. Madem 4 saat pil süresi deniliyor, bir Android üreticisi de iOS kadar akıcı bir işletim sistemi yapsın, ben bunu istiyorum.

 7. Gökhan dedi ki:

  Siri bölümü mükemmeldi 🙂