reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 6

iPhone 6’nın 5,5 inçlik ekranının üretimi daha geç başlayacak

Reuters‘in haberine göre iPhone 6‘nın ekranının üretimine önümüzdeki ay başlanacak. Ajansın, tedarik zinciri içindeki kaynaklarına dayandırarak verdiği bilgiye göre iki farklı ekran büyüklüğüyle gelecek telefonun ilk olarak 4,7 inçlik modelinin ekranı üretim bandına girecek. 5,5 inçlik ekranın üretimi ise yaşanan türlü sıkıntılardan ötürü biraz daha geç başlayacak.

Karşılaşılan sıkıntıların başında hücre içi dokunmatik panel teknolojisi geliyor. Dokunmatik panelin ekran üzerine yerleştirilmesi olarak tanımlanabilecek bu teknoloji, standart dokunmatik panele filmlere kıyasla daha ince bir ekran üretimine imkan tanıyor. Apple’ın ilk olarak iPhone 5’lerle kullanmaya başladığı teknolojinin her iki iPhone 6 modelinde de kullanılması planlanıyor. Lakin 5,5 inç büyüklüğündeki bir ekranda hücre içi dokunmatik panel teknolojisinin kullanılmasının çeşitli zorlukları olduğu ve bundan dolayı da Apple’ın üretime ilk olarak 4,7 inçlik ekranlarla başlama kararı aldığı belirtiliyor.

Kaynaklara göre Japan Display, Sharp ve LG Display yeni iPhone’ların ekranlarını üretecek firmalar olacak. Ancak Apple bu konuda halen resmi bir açıklama yapmış değil.

Gelen tüm bilgiler, iPhone kullanıcılarının muzdarip olduğu ekran büyüklüğü sıkıntısının yeni modellerle birlikte aşılacağına işaret ediyor. Apple’ın iPhone 6’yla birlikte phablet pazarına da gireceği ve Android cihazlardan büyük bir pay çalacağı öngörülüyor.

İLGİLİ HABERLER