reklamı kapat

POPÜLER

Cogito Classic

Zevk sahibi teknolojik saat meraklılarına ConnecteDevice’tan Cogito Classic ve Pop

Akıllı saatler ilk çıktığında Samsung gibi firmalar bu saatlerin akıllı olmalarından hareketle minik uzay gemileri gibi görünmesinin daha uygun olacağını düşünmüş olsa da, klasik tasarımlı ve gerçekten saat gibi görünen akıllı saatlerin çok daha fazla talep göreceği artık anlaşılmış durumda. Hong Konglu akıllı saat üreticisi ConnecteDevice ise ilk andan beri bu eğilimin farkında. Geçtiğimiz yıl CooKoo adlı modeliyle yakaladığı başarıyı devam ettirmek isteyen firma, Baselworld saat ve mücevher fuarında iki yeni modelini görücüye çıkardı.

Cogito Classic
İki modelden biri klasik bir görünüme sahip Cogito Classic. Taktığı saatle zevkini yansıtmayı seven kitleye hitaben üretilen Cogito Classic, ödüllü Fransız tasarımcı Xavier Houy’un imzasını taşıyor. Doğrudan bilek üzerinden iletişim sağlamayan ancak bir tür akıllı telefon uzantısı olarak tasarlanan bu saat, Bluetooth 4.0/LE teknolojisiyle iOS veya Android cihazlara bağlanabiliyor.

Saatin camına entegre olan dijital ekrandaki simgeler sadece bir bildirim alındığında çıkıyor. Kullanıcılar saatte hangi bildirimleri almak istediğini belirleyebildiği gibi, telefona gelen çağrı veya mesajın sahibini görebiliyor. Düğme pille çalışan saat sürekli şarj ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Firmanın açıklamasına göre saatin içindeki CR2032 düğme pil bir yıl çalışma ömrüne sahip. Dahası Cogito Classic 10 ATM’ye kadar su geçirmiyor.

Cogito Pop
179.95 dolar fiyat etiketiyle sunulan Cogito Classic’in 129.95 dolarlık bir alt modeli olan Cogito Pop ise daha genç ve eğlence odaklı bir kitle için üretilmiş. Çeşitli renk seçenekleriyle gelen Pop’un malzeme ve görünüm dışında Cogito’dan özellik olarak bir farkı bulunmuyor.

YORUMLAR