reklamı kapat

POPÜLER

iphone concept

iPhone 8’de Galaxy Note7’de bulunan bir özellik yer alabilir

iPhone 8’in tanıtılmasına daha uzun bir süre olsa da her gün telefonla ilgili yeni detaylar ortaya çıkıyor. Eylül ayında kullanıcıların beğenisine sunulması beklenen telefon için Apple hummalı bir şekilde çalışıyor. Yeni bir tasarım yüzüyle geleceği konuşulan telefon son bilgilere göre yüz ve hareket tanıma özelliklerine de sahip olacak.

AppleInsider’ın aktardığı habere göre merakla beklenen iPhone 8, yüz tanıma özelliği için lazer sensörden ve ön kameranın yanında yer alan kızılötesi sensörden faydalanacak. KGI Securities analisti Ming-Chu Kuo’dan ve Asya tedarik zincirinden edinilen daha önceki bilgilerde iPhone 8’de yüz tanıma veya iris taraması gibi gelişmiş biyometrik özelliklerin yer alacağının belirtiliyordu. Bu sebeple paylaşılan son bilginin doğruluk payını artıyor. Yüz tanıma özelliğinin telefona eklenmesi durumunda bu teknolojinin Touch ID parmak izi okuyucu teknolojisinin yerini alabileceği belirtiliyor. Kullanıcıların iPhone’larının kilitlerini yüzlerini taratarak açabileceği ifade ediliyor. iOS cihazlarda güvenliği artırması beklenen bu özellik haricinde iPhone 8’de hareket tanıma özelliğinin yer alabileceği ifade ediliyor. Kullanıcıların ses düzeylerini hareketle kontrol edebileceği dile getiriliyor. Henüz dedikodu aşamasındaki bu iddiaların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ilerleyen aylarda netlik kazanacak.

Haberde kullanılan görsel temsilidir.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 8’de Galaxy Note7’de bulunan bir özellik yer alabilir” için bir cevap

  1. Yigit Cemal Yildirim dedi ki:

    Bu teknoloji en az 3 model sonra iphone eklenir, genel de teknoloji olarak geri ama UX olarak herzaman daha en önde olan bir yapı sergiliyor.