reklamı kapat

POPÜLER

Ünlü YouTuber canlı yayında yaptığı sahte trafik kazasıyla hayranlarını “bilinçlendirdi”

İnternetin geldiği son nokta sayesinde içerik üretenler çok sayıda izleyiciye ulaşma imkanı elde ediyor. İsrail’de ünlü bir YouTuber olan Ashley Waxman Bakshi elde ettiği bu gücü takipçilerini bilinçlendirmek için kullandı.

Akıllı telefonların günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesiyle birlikte insanların karşılaştığı tehlikelerde de bir artış yaşandı. Telefona bakarak yürüme veya araba kullanma kaynaklı trafik kazalarının sayısı da her geçen gün artıyor. Her ülke bu konuda gerekli bilgilendirmeyi yapmak için çaba harcasa da kamu spotları hepimizin bakıp geçtiği, pek de ciddiye almadığı içerikler olmayı sürdürüyor. Bunun farkında olan İsrail de bilinçlendirme için farklı bir yol tercih etti.

Güzellik odaklı videolarıyla büyük ilgi uyandıran Ashley Waxman Bakshi, YouTube üzerinden canlı yayın yaptığı sırada kısa bir süreliğine telefonuna bakıyor ve o sırada trafik kazası geçiriyor. Daha doğrusu izleyiciler öyle olduğunu zannediyor. O sırada 2,500 kişinin canlı olarak izlediği bu video toplamda 57 bin kişi tarafından seyredildi. Herkes kısa bir süreliğine Ashley’nin ciddi bir kaza geçirdiğini zannederek korktu. Daha sonra tüm bunların izleyicileri araç kullanırken telefon kullanmamaları konusunda uyarmak amacıyla yapıldığı anlaşıldı.Ashley Waxman Bakshi’nin yer aldığı sahte kaza anını haberin girişindeki videoda bulabilirsiniz.

Sizce bu bir bilinçlendirme kampanyası mı yoksa tatsız “toplumsal deney” şakalarından biri mi?