reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XE

iPhone SE’nin yerini alacak iPhone XE hakkında yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple, iPhone SE’nin yerini alacak iPhone XE üzerinde ciddi ciddi çalışma gösteriyor. Model hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Apple kullanıcıları tarafından çok beğenilen iPhone SE’nin uzun zamandır yenilenmesi bekleniyor. İşte bu konuda Apple bekleyenleri üzmeyecek gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgileri doğrulayan bir kaynak, iPhone XE modelinin aktif olarak geliştirildiğini belirtiyor. Bu kaynağa göre Hindistan’daki Foxconn fabrikasında üretilecek gibi duran model, iPhone Xs benzeri bir tasarıma sahip olacak. Bünyesinde 4,8 inç boyutunda OLED ekranın kullanılacağı telefonun, bir ekran çentiğine sahip olduğu söyleniyor. Bu çentikte Face ID için TrueDepth kamera sistemini taşıyacak Apple iPhone XE, ilginç olarak kablosuz şarj özelliğini abilerine bırakıyor. Arkasında tek bir 12 megapiksel F1.8 kameranın yer alacağı söylenen model, gücünü ise 7 nm A12 Bionic işlemciden alacak gibi duruyor. Daha önce konuşan kaynaklara göre modelin 600 dolar gibi bir fiyat etiketi olacak. Yani 750 dolarlık iPhone XR’dan daha uzuz olacak XE, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPhone XE çok büyük talep görebilir

Çünkü halen ufak ekranlı akıllı telefon talep eden kullanıcılar bulunuyor. Bu durum sadece Apple için de gerçeli değil. Android kullanıcılarının büyük bir bölümü de ufak boyutlu akıllı telefonlara ciddi şekilde ilgi gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Windows, iOS ve Android için hazırlanan yeni Forza oyunu