reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone SE iPhone XE

iPhone SE’nin yenisi iPhone XE için çıkan fiyat dahil sürpriz bilgiler

Teknoloji devi Apple, ortaya çıkan son bilgilere göre 2019’da aşağıdaki üç modele ek olarak bir de iPhone SE’nin yenisi iPhone XE modelini tanıtacak gibi görünüyor.

2019 iPhone ailesi sürekli olarak 2018’de de olduğu gibi üç farklı modelden oluşacak deniyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı iPhone XI, 6,5  inç OLED ekranlı iPhone XI Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR 2019 olduğu biliniyor. Sırasıyla 999 dolar, 1.099 dolar ve 750 dolar fiyat etiketleriyle raflardaki yerini alacak modeller, aşırı büyük değişiklikler getirmiyor. Sadece XI ve XI Max modellerine “üçlü arka kamera” sisteminin geleceği sızıntılarda yer alıyor. Ancak bunlara ek olarak artık bir de oldukça popüler iPhone SE’nin yerini alacak iPhone XE modelinin söylentileri geliyor. Henüz sağlam kaynaklardan bilgilerin gelmediği telefon, söylendiği kadarıyla 2019 sonbahar ayarlarında karşımıza çıkıyor. Gücünü A12 Bionic işlemciden alacağı ve Face ID yüz tanıma sistemine sahip olacağı belirtilen XE, 4,8 inç OLED ekran üzerine kurulacak deniyor. Ufak telefon sevenleri memnun edecek telefonun, iPhone SE benzeri köşeli tasarımı benimseyeceği söyleniyor. Arkasının alüminyum olacağı yani kablosuz şarj desteğinin olmayacağı belirtilen telefonun, arkasında tek bir 12 megapiksel f/1.8 kamera taşıyacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone SE yerini alacak iPhone XE kaça satılacak?

Kaynaklara göre modelin 600 dolar gibi bir fiyat etiketi olacak. Yani 750 dolarlık iPhone XR’dan daha uzuz olacak model, eğer gerçeğe dönüşürse oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir

Gizlilik odaklı yeni iPhone reklamı