reklamı kapat

POPÜLER

iPhone’un dokunmatik ekranını engellemeyen su altı kılıfı: amphipac [Video]

Yeni nesil iPhone modelleri her ne kadar suya dayanıklı olsa da su geçirmez değil. Ancak telefonu su altında kullanabileceğiniz ideal bir aksesuar mevcut.

Akıllı cihazları su altında kullanmayı sağlayan kılıflar daha önce de görmüştük. Ancak amphipac projesi en iddialılardan biri. iPhone’lar için geliştirilen amphipac telefonun ekranının dokunmatiğini bozmuyor. Yani telefonu normal bir şekilde kullanabiliyor, uygulamalar arasında gezebiliyor, hatta çoklu dokunma özelliğini dahi kullanabiliyorsunuz. Kılıf aynı zamanda müzik dinlemenize veya telefonla konuşmanıza da engel olmuyor. iPhone 6, 6s, 7 ve 8 için geliştirilen kılıf ne yazık ki “Plus” modeller için bir alternatif sunmuyor.

Su altı çekimleri

Kickstarter projesi olan amphipac, telefonu sarıp sarmalayan tasarımıyla dikkat çekiyor. Kamera kısmında ise kubbe şeklinde bir alan bulunuyor. Bu kubbe şeklindeki alan su altı kılıfı için iki ayrı anlam taşıyor. Kubbe sayesinde kılıf, ışığın lense daha eşit şekilde gelmesini sağlıyor. Ancak belki de en önemlisi, cihazın suya batmasını engelliyor. Ayrıca çizilmelere karşı dayanıklı olan bu alan, net ve keskin fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Kılıfın 5 metre derinliğe kadar koruma sağladığını ekleyelim. Dalış yapan kullanıcılar için uygun bir ürün değil.

iPhone’un sıklıkla övülen kamera performansını her yerde deneyimlemeyi sağlayan su altı kılıfı Kickstarter’da destek bekliyor. Kickstarter sayfasına buradan ulaşabileceğiniz amphipac, 79 dolardan başlayan fiyatlarla satılıyor. Ürünün Kickstarter sürecini başarıyla tamamlaması durumunda Nisan 2018’de kullanıcılarla buluşturulması planlanıyor.

VİDEO