reklamı kapat

POPÜLER

iPhone ve iPad ile dakikada 100 kelime yazmayı sağlayan klavye uygulaması [Video]

Swype ve Fleksy gibi klavye uygulamaları, sundukları harften harfe kayma ve öngörülebilir kelime opsiyonları sayesinde Android ve iOS platformlarında çok daha hızlı yazı yazmayı mümkün kılıyor. Fakat The NinType isimli uygulama tüm bu özellikleri bir arada toplayarak fark yaratmayı başarıyor.

Farklı uygulamaların dokunma, kaydırma ve kısa yollar ile yarattıkları kolay yazma mantığının hepsini inceleyen The NinType ekibi, ilk olarak Android platformu için tek potada erittiği özel sistemini, şimdi de iPhone ve iPad platformları için sundu. Yose Widjaja tarafından geliştirilen uygulama, klavye üzerinde her iki elin de rahatlıkla kullanılmasına imkan sunuyor. Hem sağ, hem de sol el başparmakları ile rahatlıkla kullanılabilen dokunma ve kaydırma opsiyonu sayesinde, dakikada 100 kelimeden fazla yazmak mümkün.

Nintype Keyboard
The NinType bugüne kadar piyasaya çıkan klavye uygulamalarından biraz farklı; bu yüzden iki el ile hızlı bir şekilde bir yandan kaydırma yapmak, bir yandan da gerekli kelimeyi hızlıca görüp onaylamak çok da kolay değil. Uygulama geliştirici firma ise kullanıcıların kaydırma yöntemini sisteme yavaş yavaş nakletmeleri gerektiğini, bu sayede The NinType’ın yarattığı farkı görebileceklerini söylüyor.

Uygulamanın öğrenme kısmı tıpkı bir oyun gibi hazırlanmış. Bu sayede kullanıcılar The NinType’ın ne gibi özellikleri olduğunu baştan aşağıya öğrenebildikleri gibi, aynı zamanda değiştirilebilir kısa yollar hakkında da bilgilendiriliyorlar. Uygulama içerisinde gerektiği takdirde görsel efektleri de ayarlamak mümkün. The NinType bu hızlı yazma mantığının yanına, hızlı silmeyi de koymayı unutmamış. Kaydırma tekniği ile çok hızlı bir şekilde yazılan kelime ya da cümleyi silmek mümkün. Noktalama işaretlerini de gözünden kaçırmayan uygulama, otomatik tamamlama özelliği ile de yazma işlemini bir hayli kolaylaştırıyor. Haberin sonunda yer alan tanıtım videosunu mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

The NinType’a nasıl çalıştığını daha yakından görmek içinse aşağıda bulunan videodan ürünü daha yakından tanıyabilirsiniz.

The NinType

FİYAT
iOS: 10,49 TL
Android: 15,60

BOYUT
iOS: 52,5 MB
Android: 26 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS
Android

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
Nintype Keyboard

Nintype Keyboard 3

VİDEO