reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X, su altı testinde şaşırtıyor [Video]

Pek çok ilgi uyandıran özelliğe sahip olan iPhone X aynı zamanda suya dayanıklı bir cihaz olmasıyla dikkat çekiyor. Hazırlanan video da en ilgi çekici iPhone modelinin uzun bir süre su altında bıraktıktan sonra performansın nasıl etkilendiğini gözler önüne seriyor.

Ön bilgi vermek gerekirse iPhone X’in suya, sıçramalara ve toza karşı dayanıklılığı bulunuyor. Dayanıklılık seviyesi IP67 sertifikası ile tanımlanıyor. Bu da cihazın 1 metre su altında 30 dakika boyunca kalabileceği anlamına geliyor. Ancak bildiğiniz gibi Apple, iPhone X’te su geçirme tehlikesi olan pek çok girişten kurtulmuş durumda. Kamera oldukça başarılı bir şekilde korunuyor. Artık ana ekran tuşu bulunmuyor. Kulaklık girişine ise iPhone 7 ile birlikte veda etmiştik. Bu sebeple iPhone X’in su altında çok daha başarılı bir performans sergileyeceği düşünülüyor. Peki bu tahmin ne kadar doğru?

Zorlu koşullar

EverythingApplePro tam olarak bunu test ediyor. Önce telefonu yarım saat boyunca bir metrelik suyun altında tutuyor. Bu işlem iPhone X’e hiçbir şekilde zarar vermiyor. O da zorluk seviyesini biraz daha artırmaya ve telefonu gölde bekletmeye karar veriyor. Ancak su altında geçirilen süre iPhone X’in işlevini hiçbir şekilde bozmuyor. Son olarak telefonu çamaşır makinesine bile atıyor! Sonuç ise oldukça şaşırtıcı oluyor. Kısa sürede büyük ilgi gören cihaz normal şekilde çalışmayı sürdürüyor. iPhone X’in su altını testini haberimizin girişindeki videoda görebilirsiniz.