reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’da Windows 95 ve SimCity 2000’i çalıştırdılar! [Video]

Akıllı saatlerde PlayStation oynamak veya iPhone’larda arklı bir işletim sistemi kullanmak yazılımcılar için hiç de zor değil. Hacking Jules isimli bir YouTube kanalı, kısa bir süre önce yurt dışında satışa sunulan iPhone X’da Windows 95 işletim sistemini çalıştırmayı başardı.

PowerDOS uygulamasını kullanarak iPhone X’da Windows 95’i çalıştıran Hacking Jules, aynı zamanda dönemin önemli oyunlarından SimCity 2000’yi telefonda oynadı. Oyunu oynarken hiçbir sorunla karşılaşmayan Jules, Word uygulamasını da iPhone X’da çalıştırdı.

iPhone X, 24 Kasım’da Türkiye’de satışa sunuluyor

iPhone’un 10. yıl dönümünü telefon modeliyle kutlayan Apple, her iPhone modelinde olduğu gibi yine dikkat çekici bir ürüne imza atıyor. iPhone X’a bakıldığında göze çarpan en önemli detay çerçevesiz ekranı ve  ana ekran tuşunun kaldırılmış olması. Tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yeni modelle elveda diyor.

Touch ID’nin yerine Face ID isimli yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X, 24 Kasım‘da Türkiye’de satışa sunulacağını hatırlatalım.

İlgili videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.