reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenFone

İşler değişiyor; Asus akıllı telefonlar için yeni dönem

Dünyanın en büyük bilgisayar, çevre birimleri ve akıllı telefon üreticilerinden Asus, önemli bir değişime gidiyor. Büyük bir yeniden yapılanma gündemde bulunuyor.

Yaklaşık 11 yıldır şirketi yöneten Asus CEO’su Jerry Shen, ay sonunda görevinde ayrılıyor. 2019’da şirketin SY Hsu ve Samson Hu tarafından yönetileceği açıklanıyor. İşte bu yeni dönemde önemli bir yeniden yapılanma planlanıyor. Bu yeniden yapılanma özellikle mobil tarafı ilgilendiriyor. Buna göre firmanın 2019’da oyunculara ve üst düzey kullanıcılara odaklanacağı belirtiliyor. Bu da oyun odaklı ROG Phone akıllı telefon ailesinin devam edeceğini, düşük seviye ZenFone akıllı telefon ailesinin ise geri plana atılacağını gösteriyor. Firma giriş ve orta seviyede Xiaomi, Oppo ve Huawei gibi isimlerle mücadele edemiyor. Bu yüzden kar marjı yüksek üst seviye modellere yönleneceği söyleniyor. Sektör genel olarak ufalırken, Asus mobil tarafta kendisine daha sakin bir konum bulmak istiyor. Şirket orta düzey akıllı telefon pazarını bir kanlı savaş alanı olarak nitelendiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus, ZenFone ailesine en son Max M2 ile Max Pro M2 modellerini eklemişti

Kısaca hatırlamak adına ZenFone Max M2 gücünü Snapdragon 660 işlemciden alıyor. 4 GB ile elde edilebilecek model, 6,3 inç bir 1080×2280 piksel ekran üzerine kuruluyor. 64 GB ya da 128 GB dahili depolama seçenekleri bulunan telefon, arkasında ikili kamera sistemi barındırıyor. Burada 12 megapiksel Sony IMX486 f/1.8 + 5 megapiksel derinlik sensörü bizleri karşılıyor. Bu kurulum sayesinde arkası bulanık portre fotoğraflar çekilebiliyor. Modelin önünde ise 13 megapiksel F2.0 kamera yer alıyor. Modelde tam 5.000 mAh pil yer alıyor.

Asus ZenFone Max M2 model ise 6,3 inç 1520×720 piksel IPS LCD ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 632 işlemciden ve 3 GB RAM‘den alan telefon, sadece 32 GB dahili depolamaya sahip. MicroSD yuvası bulunan telefon, arkasında çiftli kamera sistemi taşıyor. Burada 8 megapiksel + 2 megapiksel kurulumu kullanılıyor. Önünde 13 megapiksel kamera yer alan telefon, 4.000 mAh pil ile geliyor.

İlginizi Çekebilir

Bütçe dostu Xiaomi Pocophone F1