reklamı kapat

POPÜLER

Artega Karo

Iso Isetta bu kez Alman kimliğiyle elektrikli otomobile dönüştü; Artega Karo ile tanışın

Günümüz şehir içi ulaşımının elektrik dönüşümünün şehir içi felsefesine uyan çizgileri Isetta’yı bu kez Artega Karo olarak karşımıza çıkarttı.

İkinci Dünya Savaşı sonrası ulaşımın efsaneleşmiş modellerinden birisi olan Iso Isetta, son birkaç yıldır elektrik dönüşümüyle gündeme geliyor. Gerek klasik versiyonun dönüştürülmesi gerekse yeni markaların tasarım patentini alarak aracın çizgileri üzerine model üretişine şahit oluyoruz. 2018 içerisinde Microlino rozeti altında karşımıza çıkarılan bu dönüşüm Artega Karo ile 2020’de de asfalt üzerinde olacak. Almanya merkezli bir şirket olan Artega’nın yüzde 100 elektrikli olarak tanıttığı model klasik versiyonda olduğu gibi iki kişilik yolcu kapasitesine sahip. Intro ve Edition olmak üzere iki farklı versiyona da sahip olan Karo’nun satış süreci ise tahmin ettiğinizden daha kısa sürede gerçekleşecek. Eğer büyük bir aksaklık olmaz ise aracın Almanya satışları ay sonunda başlıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artega Karo hakkında bilmeniz gerekenler

Karo her ne kadar ufak bir otomobil olarak hizmet verecek olsa da, teknik yeterlilik bakımından kesinlikle hayal kırıklığı yaratmayacak. Paylaşılan verilere baktığımızda aracın 200 kilometreye kadar menzil kat edebileceğini görüyoruz. Voltabox şirketi tarafından tedarik edilen batarya paketiyle birlikte Karo’nun tek seferde taşıyabileceği maksimum yük ise 200 kilogram. Şimdilik batarya dolum süresi açıklanmayan modelin kuzeni konumunda olan Microlino’nun hızlı şarj ile 1 saatte şarj olduğunu düşündüğümüzde beklentileri burada konumlandırabiliriz. Microlino’nun standart prizden şarj süresi ise yaklaşık 4 saat sürüyordu. Altı farklı renk ve deri döşeme gibi opsiyonları da bulunan Karo’nun Almanya’daki başlangıç fiyatı ise 17.995 euro olacak. İlk teslimatların nisan ayı içerisinde yapılması planlanıyor.

İlginizi çekebilir

Üç tekerlekli zaman makinesi: Nobe 100