reklamı kapat

POPÜLER

İstanbul dolu yağışı
dolu

İstanbul yine dolu ile vuruldu; işte otomobil hasarlarından ilk tahminler

Öğlen saatlerinde İstanbul Anadolu Yakası’nı şiddetli şekilde vuran dolu yağışı ile birlikte otomobil hasarlarından tahminler gelmeye başladı.

Kısa süre önce AKOM tarafından uyarısı gerçekleştirilen şiddetli sağnak yağmur ve dolu etkisi bugün itibarıyla İstanbul’u yoğun şekilde etkiledi. Öğlen saatlerinde etkisini hissettiren yağışın özellikle Üsküdar, Kadıköy ve Ümraniye gibi Anadolu yakası bölgelerinde etkisini hissettirdiğine şahit olduk. Akıllara 2017 yılında otomobillerle birlikte evleri de etkileyen dolu yağışını getiren sürecin ardından, vatandaşların sokağa dökülere araçlarını korumaya çalıştığı görüntüler karşımıza çıkıyor. Alınan önlemlere rağmen kaynaklardan gelen ilk tahminler ise etkinin hiç de azımsanacak oranlarda kalmadığını gösteriyor.

İstanbul’daki dolu yağışı yaklaşık 5 bin aracı etkiledi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hasar onarımında sektörün önemli isimlerinde birisi olan RS Servis, yağışın ardından açıklamalarda bulundu. Hasar gören araçların onarımları için çalışmalara başladıklarını dile getiren marka CEO’su Ünal Ünaldı, dolu yağışı sonrasında ilk yarım saatte 100’e yakın başvuru aldıklarını ve araçları onarım için kabul etmeye başladıklarını belirtti. Ünaldı süreci; “2017 yılında İstanbul’da yaşanan dolu yağışında kısa sürede 10 bin aracın hasar onarımını gerçekleştirerek çok önemli bir tecrübe edinmiştik. Bu tecrübe ile hızlı bir şekilde gerekli hazırlıkları tamamlayıp hasarlı araçları servislerimize almaya başladık. Hasarın boyasız göçük düzeltme tekniği ile onarılması gerektiğini tekrar bu vesileyle hatırlatmak istiyoruz. Özellikle Anadolu Yakası’nda etkili olan yağış sebebiyle ortalama 5000 aracın hasar gördüğünü tahmin ediyoruz. Tüm İstanbul halkına geçmiş olsun” sözleriyle ifade etti.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın