reklamı kapat

POPÜLER

Kuvvetli yağış beklenen İstanbul’dan “korunaklı” otomobil manzaraları [Galeri]

Yakın zamandaki senaryonun tekrar gerçekleşmemesi için harekete geçen araç sahipleri, birbirinden ilginç yöntemlerle araçlarını doluya karşı korumaya aldı.

Geride bıraktığımız Temmuz ayının son haftası içerisinde meydana gelen dolunun ardından özellikle İstanbul’da boyutları korkutucu rakamlara ulaşan bir bilanço ortaya çıkmıştı. Yaklaşık yüz elli bin aracın hasar gördüğü afette, araçların yanında binaların dış cephelerinde de mermiyi andıran izler evlerin adeta savaştan çıkmış gibi görünmesine neden olmuştu. Aradan geçen bir aylık zaman diliminin ardından bugün için beklenen ve uyarıları dün itibarıyla yapılan yeni bir yağış gündemde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın toplu taşımaların tercihi konusunda uyarı yaptığı bugün için, İstanbul’da yaşayan araç sahipleri de hummalı bir hazırlık gerçekleştirdiği. Hazırlıkların sonrasındaysa ortaya pek sık göremeyeceğimiz görüntüler çıktı.


Devlet kaynaklı organların yanı sıra sigorta ve kiralama şirketlerinin de müşterilerine SMS ve mail yoluyla “Olası su baskını, sel ve dolu tehlikesine karşı gerekli tedbirleri alınız. Aracınızı mümkünse kapalı otoparka bırakınız” mesajı atmasıyla iyice hareketlenen araç sahipleri son iki fırtınada yaklaşık 600 milyon liralık bir faturanın tekrar yaşanmaması adına kelimenin tam anlamıyla otomobilleri sarıp sarmaladı. Bireysel kullanıcıların yanı sıra galerilerde de objektiflere yansıyan karelerde, araçların köpük ve bezin yanı sıra halı, minder ve kartonla örtüldüğü görüldü.