reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla Model 3, “sağnak yağış koşullarında arka tamponunun düşmesiyle” gündemde

Amerika’da yaşanan iki farklı ilginç olayla gündeme gelen Tesla Model 3, araç sahiplerini tedirgin edebilecek bir hata ile karşı karşıya olabilir.

Kimilerine göre bir dahi kimilerine göreyse çok iyi bir pazarlamacı olan Elon Musk, adını Tesla ile duyurmasının ardından gerek havacılık gerekse yeraltı ulaşımı gibi farklı alanlarda önemli işlere imza attı. Çıkış noktası olan otomobil markasını asla unutmayan başarılı isim, bilindiği üzere tam kapasiteyle Model 3’ün üretim bandına odaklanmış durumda. Üretim sayılarının artması ve teslimatların hızlandırılması adına elini çabuk tutması gereken Tesla için kalite konusu ise biraz sancılı geçiyor. Özellikle Amerika basınında kalite standartları konusunda ciddi soru işaretleri olduğuna dair haberlerle gündeme gelen Tesla Model 3, günümüz itibarıyla olağan şüpheli konumuna gelmiş durumda. Elon Musk ve Tesla için bu konuda üzücü olarak bir gelişme daha yaşanması kelimenin tam anlamıyla karşıt görüşlülerin ekmeğine yağ sürdü. Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan Musk’a Twitter hesabı üzerinden gönderilen bir mesajla başlayan Model 3 hatası, kısa süre içerisinde tek olmadığı anlaşılan bir problemin başlangıcına doğru ilerlediğimizi göstermiş olabilir.

Ortak neden “sağnak yağış ve su birikintisi”

New York’da yaşayan Rithesh Nair isimli bir kullanıcı tarafından atılan mesajda arka tamponu düşmüş bir Model 3 karşımıza çıkıyor. Fotoğrafla birlikte “Model 3’ümü alıp 1/2 saatlik yoğun bir yağış eşliğinde evime doğru giderken arka tampon çıktı.” mesajını paylaşan Nair kısa süre içerisinde gündeme oturdu. Nair’e gelen 100’ü aşkın cevaptan bir tanesi de aslında yalnız olmadığını gösteriyordu. “Benj1Franks” isimli bir hesaptan atılan fotoğrafta benzer bir sorun yüzünden Model 3’ün arka tamponunda kopma yaşandığının notu düşüldü. Olayın yayılmasının ardından açıklama yapan Tesla, üretim sürecinde çok yüksek basınç seviyelerini kullanıklarını ve bu durumun nedeninin araştırılarak kullanıcıların mağduriyetlerinin giderileceğine dair garanti verdiğini dile getirmiş durumda. Şimdilik iki örnek üzerinden konuşulan bu hatanın önümüzdeki günlerde artış gösterip göstermeyeceği de ayrı bir merak konusu.