reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy akıllı telefon

İşte 2020 üçüncü çeyreğin en büyük akıllı telefon firmaları

Akıllı telefon pazarının 2020 üçüncü çeyrek karnesi açıklandı. Listenin üst sırasında önemli sayılacak değişimler var. İşte detaylar;

IDC, Counterpoint ve Canalys araştırma sonuçlarına göre 2020 üçüncü çeyreğin akıllı telefon liderli sürpriz olmadığı üzere Güney Kore merkezli dev isim Samsung oldu. Burada liderliği Çin merkezli Huawei‘nin elinde alan ve ambargolu büyük rakibini ikinci sıraya iten Samsung, açıkladığı çeyrek sonuçlarıyla da gelir konusunda oldukça iyi durumda bulunuyor. Samsung ve Huawei’yi ise ABD’li teknoloji devi Apple‘ı geçen Çin merkezli Xiaomi takip ediyor. Xiaomi’nin 2019’un aynı dönemine oranla artışı gerçekten büyük görünüyor. Listenin devamında ise Çin merkezli BBK Electronic Corporation‘ın önemli firmaları yer alıyor. Bunlar OPPO, Vivo ve Realme oluyor. Listenin en altında ise Lenovo, LG ve Techo firmaları bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon pazarı koronavirüs etkisiyle düşüş yaşıyor

2019’un üçüncü çeyreğinde 380 milyon telefon sevk eden firmalar, bu yılın üçüncü çeyreğinde 365 milyon seviyesinde kalmış durumda. Rakamsal olarak spesifik markalara baktığımız zaman Samsung’un 2020 üçüncü çeyrekte 79.8 milyon telefon, Huawei’nin 50.9 milyon, Xiaomi’nin 46.2 milyon, Apple’ın 41.7 milyon, OPPO’nun 31 milyon, Vivo’nun 31 milyon, Realme’nin ise 14.8 milyon telefon sevk ettiği görülüyor.

İlginizi Çekebilir

360 derece video çekebilen en yeni kamera