reklamı kapat

POPÜLER

Apple

İşte Apple’ın merak edilen yeni donanım ürünlerinin çıkış tarihi

Teknoloji devi Apple, ürün gamını her yıl daha büyük hale getiriyor. Son dönemde özellikle “ses donanımı” tarafına ağırlık veren firma, yeni ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor.

Bloomberg’in sağlam kaynaklara sahip editörü Mark Gurman’a göre Apple, üst düzey AirPods, yeni HomePod ve konuşulan gelişmiş kafa üstü kulaklık modelini 2019 içerisinde görücüye çıkarıyor. Daha önce eylül ayındaki iPhone etkinliğinde tanıtılacağı konuşulan ürünler, artık kesin olarak önümüzdeki yıla kalmış durumda. Baktığımız zaman “Pro” takısıyla gelebileceği belirtilen yeni AirPods, “gürültü engelleme” yapabilecek deniyor. Su geçirmez olacağı da söylenen kulaklık, bu detaylar ile ilk versiyonun popülerliğini geçecek gibi duruyor. Aynı zamanda güçlendirilen bağlantı ile cihazlardan çok daha uzakta çalışabileceği de söylenen ürün, aynı tasarımı koruyacak deniyor. Ayrıca modelin nabız okuma gibi biyometrik özelliklerinin de olması bekleniyor. Şirketin kafa üstü formunda hazırladığı diğer kulaklığın ise stüdyo kalitesinde ses vereceği söyleniyor. Tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağı belirtilen ürün, söylendiği kadarıyla kablosuz olarak çalışıyor. AirPods gibi W1 çip ya da daha yenisi üzerine kurulacağı belirtilen kulaklık, Primax ve SZS firmaları tarafından üretilecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, bu alana büyük önem veriyor

Yeni HomePod hakkında ise çok fazla bilgimizi bulunmuyor. Sadece üreticisinin değişeceği söylenen ürün, ilk sürümün eksiklerinden kurtulabilir deniyor. Ayrıca bazı kaynaklar daha uygun fiyatlı bir HomePod’un da yolda olduğunu söylüyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni iPad modeli