reklamı kapat

POPÜLER

Apple HomePod AirPods
Apple HomePod AirPods

Gürültü engelleme özellikli yeni AirPods ve ucuz HomePod için hazır olun

22 Ağustos 2019

Teknoloji devi Apple’ın en popüler aksesuarı AirPods ile hiç öne çıkamayan akıllı hoparlörü HomePod için yeni bilgiler geldi. Yeni modeller yolda.

Apple’ın dediğimiz gibi son yıllarda çıkardığı en popüler ürünlerin başında AirPods geliyor. Adeta kablosuz kulaklığın direkt karşılığı haline gelen cihaz, söylendiği kadarıyla 2020’de yenileniyor. Yeni AirPods’un en büyük yeniliği ise gürültü engelleme özelliği olacak deniyor. 160 dolardan daha pahalıya satılacağı söylenen bu sürüm, aşağıda detaylandırdığımız orijinalin üstüne çıkan sürümden farklı olarak bir “güncelleme” değil gerçek bir yeni model olacak gibi görünüyor. Buna ek olarak Apple’dan ucuz bir HomePod da geliyor. 150 dolardan biraz pahalıya satılacak gibi görünen model, yedi yerine iki adet tweeter taşıyor. Bu modelin de 2020’de tanıtılacağı söyleniyor. Mevcut model biliyorsunuz şu an 350 dolara satılıyor ve  kısıtlı özellikleriyle pahalı bulunuyor.

Apple HomePod AirPods
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPods hangi detaylarla gelmişti?

Yeni model ilk sürümle aynı tasarımı kullanıyordu. Gücünü tümüyle yeni olarak geçen H1 kulaklık çipinden alan kablosuz kulaklık, bu sayede aygıtlarla çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı kuruyor. Şirkete göre model aktif aygıtlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabiliyor ve telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor. H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor ve oyun oynarken ses gecikmesini %30’a kadar azaltıyor. Ana haznesi kablosuz olarak şarj edilebilen ürün, firmanın açıklamasına baktığımız zaman tek bir şarjla 5 saat dinleme süresi ve 3 saate kadar da konuşma süresi sunuyor. Hazne ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor. 

İlgili Video