reklamı kapat

POPÜLER

uçan taksi bell nexus
uçan taksi bell nexus
uçan taksi bell nexus
uçan taksi bell nexus
uçan taksi bell nexus

İşte gerçeğe dönüşmesi en olası uçan taksi: Bell Nexus

2018 yılında birçok firmadan uçan taksi konseptleri gördük. Birçok firma da gerçek prototipler sergiledi. CES 2019’da ise bu alana Nexus ile Bell de dahil oldu.

Dünyanın en büyük askeri ve ticari helikopter üreticilerinden Bell, CES 2019 kapsamında Nexus uçan taksi konseptini görücüye çıkardı. Şimdilik konsept tasarım görselleri yayımlanan hava aracı, bünyesinde yer alan altı adet pervaneli motor ile dikey olarak iniş ve kalkış yapabiliyor. Hibrit bir yapısı bulunan araç, burada Fransa merkezli Safran Helicopter Engines tarafından üretilen bir sistem kullanıyor. Bu sistem gaz türbin motor ve elektrik motorları birleştirerek uzun mesafeler alınmasına imkan tanıyacak deniyor. Uber’in hava taksi sistemi üzerinden çağırılıp binilebileceği söylenen Bell Nexus, söylendiği kadarıyla beş kişi taşıyabiliyor. İç tasarımı oldukça etkileyici görünen uçan taksi, manuel kontrol için tasarlanmış izlenimi yaratıyor. Ancak modelin alandaki diğer araçlar gibi otonom uçuş yeteneklerine de sahip olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bell Nexus en önemli uçak taksi modelleriden olabilir

Henüz diğer detayları hakkında bilgi bulunmayan hava aracı, gelecek için büyük önem arz ediyor. Firmanın helikopter tarafındaki inanılmaz tecrübesi, Nexus’un gerçeğe kolay şekilde dönüşebileceğini gösteriyor. Uçan taksi modelleriyle şehir içerisindeki taşımacılık gerçek anlamda gökyüzüne çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Alandaki önemli modellerden