reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar ve Land Rover sanal gerçeklik deneyimini birlikte zenginleştiriyor [Video]

20 Ekim 2016

Sanal gerçeklik simülasyonunu bir adım öteye götüren Jaguar ve Land Rover ekibi, kullanıcılarını bir hayli memnun edecek ilk adımı yakın zamanda atmaya hazırlanıyor.

Son sürat gelişmeye devam eden sanal gerçeklik platformları bireysel tüketicilerin dışında büyük üreticilerin de ilgisi çekmeye başladı. Oyun platformlarındaki sanal gerçeklik simülasyonlarının geldiği etkileyici nokta teknoloji tutkunlarını şimdiden heyecanlandıracak türden. Jaguar ve Land Rover ortaklaşa geliştirdikleri pazarlama projesi ile otomobil sektörüne yeni bir standart getirecek furyanın başlangıcını yapmış olabilir.

jaguarvr5
Jaguar ve Land Rover’ın Kuzey Amerika CEO’su Joe Eberhardt‘a göre sanal gerçeklik deneyiminin otomobil satış noktalarına taşınması modelin pazarlanması ve satışların artırılmasında kilit bir rol üstlenecek. Markaların ürettiği bütün modellerin bütün mağazalarda kayıpsız olarak bulundurulmasının imkansız olduğunun altını çizen Eberhardt, teknolojinin satış noktalarında sunulması ile birlikte mağazada bulunmayan modellerin test tecrübesini kullanıcılara sanal gerçeklik aracılığı ile yaşatmayı hedefliyor. Üstelik sanal gerçeklik deneyiminin sadece sürüş simülasyonu ile sınırlı kalmayacağı da gelen bilgiler arasında. Teknolojinin aktif olarak kullanılması ile birlikte, müşterilerin arzu ettiği donanım seçenekleri ve renkleri daha rahat ve gerçekçi şekilde canlandırılacağının da altı çiziliyor. Land Rover’ın ürün geliştirme aşamasında yer verdiği sanal gerçeklik platformunu mağazalara yakın zamanda taşıma beklenirken bu hamlenin diğer üreticileri de harekete geçirmesini diliyoruz.

VİDEO

YORUMLAR