reklamı kapat

POPÜLER

Jawbone yeni bilekliklerini tanıttı [Video]

Şu sıralar oldukça popüler hale gelen fitness bileklikleri için piyasada birçok alternatif bulunuyor. Son olarak Microsoft’un Microsoft Band ile dikkatleri üzerine çekmesinin ardından şimdi de Jawbone şık görünen ve kullanışlı özellikler barındıran bilekliklerini duyurdu. Up 3 ve Up Move adı verilen iki model hem giriş seviyesinde bir bileklik sahibi olmak isteyenlerin, hem de sporu hayatının bir parçası haline getirenlerin dikkatini çekecek özellikler sunuyor.

jb-move-all-three
Bütçe dostu fiyatı ve şık görüntüsüyle herkesin kullanabileceği fitness bilekliği UP Move, yalnızca 50 dolar fiyat etiketine sahip. Yuvarlak bir şekille karşımıza çıkan  cihaz tek başına satılıyor. İstendiği taktirde kıyafetin üzerine takılabilen veya ayrı olarak da satılan bileklik aksesuarı, 15 dolardan son kullanıcının beğenisine sunulmuş durumda. UP Move’un üzerindeki tuşa bir kere basarak adım bilgilerine, iki kere basarak ise saat bilgisine ulaşılabiliyor.

up-move
Yalnızca adım takibi yapmakla kalmayan bu modelde aynı zamanda uyku takip özelliği de bulunuyor. Nitekim daha önceki bileklik modellerinde bulunan titreşim özelliği ne yazık ki bu modelde mevcut değil. Arduvaz, üzüm, yakut, mavi ve siyah olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle çıkacak olan UP Move’un önümüzdeki ay içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Jawbone’un üst düzey fitness bilekliği UP 3 ise çok daha fazla özellikle birlikte geliyor. Fitness bilekliklerinde standart olarak bulunan tüm özelliklere sahip olan ve uyku takip özelliği de bulunan UP 3, yapılan aktiviteyi algılayarak buna uygun olarak bilgiler veriyor. Örneğin bisiklete binildiğinde bunu algılayarak ona göre ölçüm yapabiliyor.

2014-11-05_13-58-50
Modern ve sade yapısıyla dikkat çeken modelin kayış kısmı esnek bir maddeden yapıldığı için kullanım kolaylığı sağlıyor ve bileği rahatsız etmiyor. Üzerinde herhangi bir tuş bulunmayan UP 3 dokunarak kontrol edilebiliyor. Ekran bulunmadığı için bilgiler led ışık aracılığıyla kullanıcıya aktarılıyor. Düşük pil tüketimi olan yapısı sayesinde yedi gün süresince kullanılabiliyor.

jawbone up 3
180 dolar fiyata sahip olan bu model siyah renk ile yıl sonunda kullanıcılarla buluşacak. Önümüzdeki yıl ise farklı renk seçenekleri sunulacak.

VİDEO

YORUMLAR