reklamı kapat

POPÜLER

Jeep Compass Hybrid
Jeep

Jeep Compass ve Renegade Hybrid için macera başlıyor; işte bilmeniz gerekenler

Tanıtımılarının üzerinden geçen yedi aylık zaman diliminin ardından satış noktalarına erişmek için gün saya Jeep Compass ve Renegade Hybrid, Avrupa pazarına geliyor.

Elektrik dönüşümüne nispeten daha geç dahil olmasına rağmen, aradaki boşluğu kısa sürede kapatma adına somut adımları hızlandıran Jeep cephesinin iki ismi Hybrid rozetleriyle asfalta iniyor. İlk kez bu yılın başlarında CES kapsamında gösterimleri yapılan Jeep Compass ve Renegade Hybrid’in Avrupa pazarındaki sipariş süreci başladı. 4Xe adıyla ürün gamına dahil olacak modellerin bu zamana kadarki en verimli Jeep modelleri arasında yer almaları, elektrik gücünün etkisini net bir şekilde hissedeceğimizin de habercisi olacak gibi görünüyor. Araçların kademeli olarak ilerleyecek satış noktalarına erişme süreciyse önümüzdeki eylül ayı itibarıyla başlıyor.

Jeep

Jeep Compass ve Renegade Hybrid teknik özellikleri

Avrupa pazarında Limited, S ve Trailhawk olmak üzere üç farklı donanım paketiyle sunulacakları kesinleşen araçların güç bazındaki versiyonlarıyla iki farklı kademede olacak. Giriş seviyesinde yaklaşık 190 beygirlik güce sahip olacak Compass ve Renegade Hybrid’in buradaki sunacağı en üst değer ise 240 beygir dolaylarında seyredecek. Bu gücü üretecek olan kaput altındaki işleyişin temel parçasıysa 1,3 litrelik dört silindirli motor olacak. Tek başına 130 beygirlik bir güç üreten bu motor, elektrik desteğiyle birlikte biraz önce bahsettiğimiz limitlere kadar esneklik gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrik motorunun altyapıdaki yerleşiminin arka aksta olması da her iki model için dört tekerlekten çekiş sistemini standart hale getiriyor. Kullanıcıları aynı zamanda saf elektrik sürüş deneyimi de bekliyor olacak. Araçlar bu modda 50 kilometrelik menzil vadederek ekonomik sürüşün de kapılarını aralıyor. Elektrik modunda erişilebilecek maksimum süratin 130 km/s olduğu da bilinmesi gereken detaylar arasında. Son olarak batarya dolum niteliklerini de notlarımız arasında öne çıkartmak gerekiyor. Paylaşılan verilere göre araçlardaki paketi easyWallbox ünitesi üzerinden 5 saatten biraz daha az bir sürede şarj etmek mümkün olacak. Tüm elektronik aksamları ve motoru arazi sürüşleri gözetilerek suya karşı dayanıklı olarak geliştirilen araçların Türkiye pazarında da ilgi görmesini bekliyoruz.

İlgili video

2019 Jeep Renegade