reklamı kapat

POPÜLER

Jessica Jones

Jessica Jones’un 2. sezonunu izleyen Google’a koştu

Jessica Jones 2. sezon bölümleri 8 Mart’ta izleyicilerle buluştu. Dizinin yeni sezonunu izleyenler Google’da araştırmalara başlamış gibi görünüyor.

Marvel’ın televizyon uzantısının popüler işleri arasında yer alan Jessica Jones, Defenders’tan sonra ikinci sezonuyla nihayet izleyicilerle buluştu. Yeni sezonla beraber çok daha kişisel bir hikaye sunan dizide ana karakterimiz dışında etrafındaki karakterlerle ilgili de daha detaylı bilgiler edinme fırsatına eriştik. Karakterleri daha iyi tanıma adına bize yeni bilgiler sunan dizi, karakter gelişiminde de büyük adımlar attı. Ancak bu çok kişisel sezonun, izleyicilerin araştırma duygusunu tetikleyecek bir yanı daha bulunuyordu. Zira beşinci bölümü izleyen hayranlar soluğu Google’da aldı.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Jessica Jones 2. sezon ile ilgili spoiler içermektedir. Okuyacağınız detaylar izleme keyifinizi kaçırabilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ahtapot araştırmaları

Dizinin “AKA The Octopus” ismini taşıyan beşinci bölümü belki örümcek hislerini harekete geçirmedi ancak izleyicilerin merakını tetikledi. Bu bölümde IGH’in yaptığı deneyleri araştıran Jessica, hükümlü ve zihinsel engeli olan çalışanlardan birini sorgularken dizide ahtapotlarla ilgili ilginç bilgiler paylaşıldı. Ahtapotların kemikleri olmadığı ya da çok küçük bir deliğe devasa bir ahtapotun sığabileceği gibi gerçek bilgiler. Ancak ilgi çeken nokta elbette ahtapot DNA’sı oldu.


IGH’te araştırma yapan doktorlardan birinin ahtapot DNA’sını incelediği ve bunun üzerine çalıştığı söylendi. Ahtapotların DNA’larının benzersiz olduğunu paylaşan dizi bu konuda da yanılmıyor. Oldukça benzersiz DNA’ya sahip olan ahtapotlar araştırmacıları büyüleyebiliyor. Tabii dizinin ardından izleyicileri de etkilemiş gibi görünüyorlar. Zira bir yıldır tek tük aranan “octopus dna” Jessica Jones’la beraber ciddi bir artış göstermiş. Arama trendlerinde görüntüleyebileceğiniz verilere göre diziyi izleyen Google’da araştırmalara başlamış gibi görünüyor. Dizinin 2. sezon fragmanını haberin devamında izleyebilirsiniz.

Video