reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Game of Thrones

Joffrey Baratheon odaklı Game of Thrones gizemi

Televizyon tarihinin en nefret edilen kötüsü Game of Thrones ile tanıştığımız Joffrey Baratheon’dı. Onun ölümü dizinin hayranlarının sevinç çığlıkları atmasına sebep oldu. Peki Joffrey’nin zehirlenerek öldürüleceği Tywin Lannister tarafından biliniyor olabilir mi?

Advertisement

Bildiğiniz gibi Joffrey’nin ölümü The Lion and the Rose isimli bölümde yaşandı. Başlangıçta suçlanan kişi Tyrion olsa da, bu ölümün arkasında Olenna Tyrell’in olduğu ortaya çıkmıştı. Torunu Margaery’nin bir psikopatla evlenmesine engel olmak istediği anlaşılmıştı. Fakat Joffrey’nin öldüğü bölümde yer alan detaylar Tywin Lannister’in torununun öldürüleceğini önceden bildiğine işaret ediyor.

Yıllar sonra fark edilen Game of Thrones detayları

Joffrey Baratheon‘un şarap içip zehirlendiği anlarda çevresindekiler ona koşuyor ve hayatını kurtarmak için çaba harcıyordu. Tywin Lannister ise onun yanına koşmak yerine Tommen‘in yani tahta geçecek bir sonraki ismin yanına geçmeyi tercih etmişti. Onun bu yaşananlar sırasındaki tepkisizliği duygusuz bir insan olmasına bağlanabileceği gibi yaşanacaklardan haberdar olması şeklinde de yorumlanabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones hayranları Tywin Lannister‘ın Joffrey Baratheon’un kontrol edilmesi zor bir krala dönüşeceğini fark ettiğini düşünüyor. Aynı zamanda Tyrell hanedanıyla arasındaki anlaşması da riske atmak istemediğini biliyoruz. Bu doğrultuda Olenna Tyrell‘in torununu zehirleneceğini bildiği ve buna göz yumduğu tahmin ediliyor. Bu sayede Tommen gibi daha yumuşak başlı birinin tahta geçmesi mümkün oldu. Elbette Tommen’in sonu da pek güzel olmadı ancak kimse işlerin böyle ilerleyeceğini tahmin etmemişti.

Siz ne düşünüyorsunuz? Tywin Lannister’ın Joffrey Baratheon’un ölümünden haberdar olup buna göz yummuş olabilir mi? Bana sorarsanız bu gerçekten Tywin Lannister’dan beklenecek bir hamle!

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı