reklamı kapat

POPÜLER

John Wick’in soluksuz maceraları televizyona taşınabilir

Son aylarda devam filmi sebebiyle sıkça gündeme gelen John Wick yakın zamanda hayatımızdan çıkmaya niyetli görünmüyor. Serinin yönetmeni Chad Stahelski‘nin açıklamalarına bakılırsa John Wick’i yakında bir televizyon dizisinin kahramanı olarak görme ihtimalimiz oldukça yüksek.

Bildiğiniz gibi ilk John Wick filmi 2014 yılında vizyona girdi. Keanu Reeves‘in başrolde yer aldığı bu yapım izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Başarısını gişe hasılatı cephesinde de kanıtlayınca devam filminin geleceği kesinleşti. Şimdi sevilen bu kahramanın hikayesi John Wick: Chapter 2 ile devam edecek. Hatta daha şimdiden üçüncü filmin geleceği de kesinlik kazandı. Ancak tüm bu başarılar John Wick ekibi için yeterli olmamış gibi görünüyor.

İkinci filmin tanıtım sürecinde konuşan Chad Stahelski kahramanımızın aksiyon dolu maceralarının televizyona taşınabileceğini müjdeledi. Neredeyse John Wick’in geçmişini anlatacak bir yapıma giriştiklerini ancak onun yerine olaylara günümüzde devam etmeyi tercih ettiklerini söyledi. Ardından John Wick’in geçmişini anlatma odaklı projenin tam anlamıyla rafa kaldırılmadığını, Lionsgate‘in bu hikayeyi bir televizyon dizisi olarak değerlendirmek istediğini dile getirdi.

Henüz John Wick’in dizi formatında karşımıza çıkması için resmi bir adım atılmadı. Ancak Liam Neeson‘ın başrolünde yer aldığı Taken daha sonra NBC tarafından televizyona taşındı. Benzer bir durumun John Wick için de söz konusu olabileceği söyleniyor.