reklamı kapat

POPÜLER

DC

Joker sonrası DC filmleri için alınan yeni karar

Joaquin Phoenix‘in rol aldığı Joker filmi gişede inanılmaz bir başarı elde etti. Öyle ki Warner Bros. stüdyoları bu başarıdan sonra DC uyarlamaları konusunda farklı bir yol izleyecek gibi görünüyor.

Joker’in Venedik Film Festivali’nde en iyi film ödülünü kazanması ardından gişe macerası da inanılmaz bir şekilde ilerliyor. Son rakamlara baktığımızda filmin toplam gişe hasılatının 1,035 milyar dolara ulaştığını görüyoruz. Detaylara indiğimizde bu kazancın 326 milyon dolarının Amerika’dan geldiği, geriye kalan 708 milyon doları ise uluslarası pazarlardan elde edildiği anlaşılıyor. Özetle Todd Phillips’in yönettiği film hem kendinden beklenmeyen bir başarı elde etti, hem de yetişkinlere hitap eden filmler içinde kırılması zor bir rekora imza attı.

DC filmlerinin yeni yolu

Joker’in bu başarısının ardından Warner Bros. stüdyoları kendine yeni bir yol çizmiş gibi görünüyor. Variety‘nin haberine göre önümüzdeki yıllarda seyredeceğimiz DC uyarlamalarının büyük bir kısmı yetişkinlere hitap edecek şekilde tasarlanacak. Bu sürecin başlangıcı James Gunn‘ın yöneteceği The Suicide Squad filmi olabilir. Stüdyonun daha karanlık ve daha yetişkinlere yönelik bir film arzu ettiği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşin enteresan yanı Warner Bros. daha karanlık filmler çekmeyi Justice League‘e kadar denedi. Hem karanlık hem de genel izleyici kitlesine hitap eden hikayeler çektikleri dönemde istedikleri başarıyı elde edemeyip, biraz daha Marvel’ın tarzına yakın filmler çıkartmaya başladılar. Ardından Joker’in gişede fırtına gibi esmesiyle karanlık hikayelere geri dönüyorlar. Bu sefer biraz daha risk alıp konuyu sadece yetişkinlere hitap edecek şekilde seçmek istiyorlar. Fakat bu yöntem beraberinde başarı getirecek mi, emin değiliz. Ne de olsa her DC kahramanı Joker kadar popüler değil.

İlginizi çekebilir

Joker’in son fragmanı