reklamı kapat

POPÜLER

Jugar E-Pace’in “uçarak” kırdığı dünya rekorunun perde arkasına konuk olun [Video]

25 Temmuz 2017

Rekorun arka planındaki itinalı ve bir o kadar da keyifli çalışma süreci resmi kaynaklardan paylaşılan videoyla gün yüzüne çıktı.

F-Pace‘in ardından Jaguar ailesine katılan ikinci SUV üyesi olan E-Pace ile tanışmamızın üzerinden yaklaşık on gün geçti. F-Pace ile tanıştığımız tasarım karakterini kompakt sınıfta taşıyacak olan aracın tanıtımını akılda kalıcı bir dünya rekoruyla yapan Jaguar’ın bu anlamda iyi bir iş çıkardığını söylemeden geçemeyeceğiz. 12.3 inç‘lik üç boyutlu dijital gösterge, 10 inç‘lik multimedya ekran, giyilebilir anahtar teknolojisi, 4G destekli Wifi Hotspot, akıllı saat destekli mobil uygulama gibi donanımlarının yanı sıra a beş farklı motor seçeneğiyle her anlamda zengin bir opsiyon birlikteliğinden oluşan E-Pace’ın bu rekorunda aracı kısa bir süre de olsa havada görme şansımız olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Guinness Rekorlar Kitabı‘na girmek için hazırlanan özel platform vasıtasıyla on beş metrenin üzerindeki mesafeyi takla atarak geçmesi gereken E-Pace, nihai sonuçta 15,3 metrelik bir parkuru 270 derecelik açıyla geçmeyi başararak bir rekora imza atmıştı. Rekorun detaylı videosunu izledikten sonra herkes gibi bizim de aklımızda böylesine bir başarının elde edilmesinin altında yoğun ve itinalı bir çalışma sürecinin olduğu geldi. Aradan geçen kısa sürenin ardından da Jaguar, çalışma süreci üzerindeki merakımızı gidererek kısa bir belgesel tadında E-Pace’in rekor sürecine nasıl hazırlandığına dair videoyu paylaştı. En az rekor videosundaki görüntüler kadar keyif verici bir süreci içeren deneme videosuyla sizleri baş başa bırakalım.

VİDEO

YORUMLAR