reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari ve Bugatti gibi devlere kafa tutan, 1.090 beygirlik Mercedes-AMG E63 S modifiyesi

25 Temmuz 2017

Almanya merkezli geliştirici Posaidon tarafından hayata geçirilen proje, aracı performans değerleriyle egzotik otomobil sınıfına terfi ettiriyor.

Mercedes‘in standart modelleri üzerine krema tadında eklenen AMG arması, performans tutkunları için her zaman ayrı yerde konumlanır. Yapılan geliştirmelerle araçların “ciğerlerini” genişleten AMG departmanının projeleri, halihazırda böylesine rekabetçi bir yapıdayken, AMG imzalı modeller üzerine yapılan ekstra iyileştirmeler performansın tanıtımını bambaşka yerlere konumlandırıyor. Almanya’nın önde gelen performans geliştiricilerinden olan Posaidon‘un Mercedes E63 AMG S üzerinde yaptığı projeye baktığımızda işin sınırlarının nerelere varabileceğini çok net bir şekilde görebiliyoruz; Ferrari LaFerrari ve Bugatti Veyrona kadar!


AMG imzasıyla yola biturbo destekli 5.5 litrelik V8 motorla çıkan Mercedes E63 AMG S, bu motoruyla fabrika çıkışında 585 beygirlik bir gücü de beraberinde getiriyor. Posaidon ekibinin garajına girmeden evvel böylesine bir değerle yola çıkan araç, ekibin dokunuşunun ardındansa tam tamına 1.090 beygirlik bir güce ve 1.350 Nm tork değerine sahip olarak garajdan çıkıyor. Motorun böylesine bir değerlere çıkabilmesi adına yapılan değişimlere baktığımızda turbo basıncının elden geçirildiğini ve buna uygun olarak intercooler’ın da daha büyük bir formda değiştirildiğini görüyoruz. Posaidon ekibinin araçla ilgili yeni hız değerlerini paylaşmasa da, aracın 3,6 saniyenin altında 0’dan 100’e olan hızlanmasını tamamlayabileceği düşünülüyor. Süper spor otomobilleri otobanda avlayabilecek bir konuma gelen proje dışarıdan standart modelle benzerlik gösterdiği için araç sahiplerini biraz üzebilir.

YORUMLAR