reklamı kapat

POPÜLER

0’dan 300’e soluksuz rekabet: BMW M6 Gran Coupe ile Mercedes-AMG E63 S karşı karşıya [Video]

Bir klasik olma yolunda ilerleyen M6 Gran Coupe ile Mercedes-AMG ortaklığının son gözdesini bir araya getiren karşılaştırma, otomobil tutkunlarına nefeslerini tutarak izleyecekli bir dört dakika vadediyor.

Otomobil dünyasındaki Alman rekabetinin tarafları arasında her zaman ön sıralarda yer alan Mercedes ve BMW, artık kökleşmiş bu rekabette kendi kitlelerini çok oluşturmuş durumda. Gerek pist gerekse sokaklarda süren bu rekabet biz izleyiciler içinse izlemesi çok keyifli bir süreç olarak karşımızda duruyor. Youtube üzerinden yayınladığı karşılaştırma videolarıyla ön plana çıkan AutoTopNL ekibinin hayata geçirdiği son projede bu iki marka arasındaki rekabetin sınırları karşı karşıya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW’nin M versiyonu da dahil olmak üzere 8 Serisi‘ne yer açmak adına üretim bandından kaldırdığı 6 Serisi ailesi geleceğin klasikleri arasında yer almaya aday bir seri haline geldi ve AutoNL ekibinin test kapsamında rekabetin bir köşesine yerleştirdiği M6 Gran Coupe ciddi anlamda önem kazandı. 4.4 litrelik twinturbo V8 motoruyla 600 beygir güce ve 700 Nm torka sahip olan aracın 0-100 değeri 3,9 saniye. Karşılaşmanın diğer tarafındaysa Mercedes-AMG ortaklığının en yeni üyelerinden olan E63 S yer alıyor. 612 beygir güce ve 850 Nm torka sahip olan bu eşsiz projenin 0-100 değeriyse 3.4 saniye olarak karşımıza çıkıyor. Kağıt üzerinde sizlerle paylaştığımız bu bilgilerin ardından asfalt üzerinde kimin daha akıcı olduğunu görmek için sahneyi yıldızlara bırakmanın zamanı geldi. İlgili videoya haberin ana görseli üzerinden ulaşabilirsiniz.