reklamı kapat

POPÜLER

jaguar i-pace

Tesla Model X’in yeni rakibi sahaya çıkıyor; gelen son bilgilerle Jaguar I-Pace

07 Aralık 2017

Tanıtım tarihi resmi olarak duyurulan Jaguar I-Pace, oldukça yoğun bir test sürecinin ardından en iyilerden birisi olmak için sokaklara çıkıyor.

Jaguar tarihinin ilk elektriklisi olarak yaklaşık bir yıl önce tüm dünyanın karşısına çıkan I-Pace prototip sürecini geride bırakmaya artık hazır. Beklentilere rağmen Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtımını gerçekleştirmediği modeliyle ilgili resmi açıklama yapan Jaguar, I-Pace’in Cenevre Otomobil Fuarı 2018 kapsamında üretime hazır formuyla tanıtılacağını duyurdu. Test sürecinde kamuflajlı olarak pek çok kez kameralara yakalanan araç, genel görüntüsü itibarıyla konsept formunun hatlarına sahip olacağını zaten belli etmişti. Konsept formunun önemli oranda olumlu geri dönüş aldığını da düşündüğümüzde tasarımdaki sadık stratejinin potansiyel alıcıları mutlu edeceğini de söyleyebiliriz. Peki işin performans kısmında durumlar nasıl?

2 milyon kilometreyi aşan test süreci

Jaguar I-Pace şu sıralarda prototip versiyonuyla bazı gazetecilerin eline geçmiş durumda. Test sürecini yürüten meslektaşlarımızdan gelen bilgiler aracın ciddi anlamda hızlı olduğu yönünde diyebiliriz. Test aşamaları kapsamında 2 milyon kilometreyi aştığının bilgisi verilen modelin yalıtımı üzerinde de ciddi mesai harcanmış ve bu konuda iddialı hale getilmiş. Konsept haliyle 400 beygir güç, 700 Nm tork ve tek seferde 500 kilometre menzil gibi değerler sunan I-Pace’in üretim versiyonunda bu değerlerin ne derece korunabileceği de merak ediliyor. 0’dan 100’e yaklaşık dört saniyede çıkabildiği söylenen aracın fiyat olarak 60.000 sterlin civarında olması bekleniyor. Artık resmi ağızların da Cenevre’yi işaret ettiği I-Pace ile ilgili önümüzde hareketli günler var.

Video

YORUMLAR