reklamı kapat

POPÜLER

Kahramanların otomobilleri az kalsın yok oluyordu; Transformers’ta yer alan Mustang yangında kül oldu

Araçları taşıyan kamyonun henüz belirlenemeyen bir sebepten ötürü seyir halinde yanmasıyla başlayan olayda, Transformers başta olmak üzere ikon haline gelmiş bazı otomobillerin bir arada oluşu işleri bambaşka noktaya taşıdı.

Çocukluğumuzda izlediğimiz dizi veya filmlerde yer alan kahramanlar bizleri bazen o kadar çok etkiler ki, onların bir ömür boyu kalbimizin bir köşesinde yer veririz. Bu karakterler bazen hayali karakter bazense onun en önemli yardımcısı olur. Batman’in Batmobile’ı ve Kara Şimşek’in KITT‘i gibi örneğini fazlasıyla artırabileceğimiz bu örnekler hepimizin bildiği ve belki bir gün sahip olmak istediği ikonlar arasında. Peki size tüm bu efsanelerin bir araya geldiği bir anda onları kullanılamaz hale getirecek bir yangınla karşı karşıya kaldığını söylesek, tepkini ne olurdu? Evet, size hak veriyoruz çünkü biz de bu olayı gördüğümüz anda merak ve endişeden başka bir şey hissedemedik.

Üç kayıp var

Can kaybının yaşanmamasından ötürü içimize biraz da olsa su serpen olayın henüz neden kaynaklandığı bilinmiyor. İçerisinde 1966 Batmobile replikası, KITT, General Lee’ Dodge Charger R/T, Starks ve Hutch filminde kullanılan Ford Gran Torino gibi önemli otomobillerin yer aldığı tırın yanması sonucu üç otomobilin kullanılamaz hale geldiği açıklandı. Aralarında Transformers’tan hatırladığımız Ford Mustang polis aracının da yer aldığı zayiat listesinde Mazda Miata MX-5 Blendini Motorsport ve Porche Cayenne Turbo yer alıyor. Bir organizasyon şirketinin çeşitli etkinliklerde sergilemek üzere yola çıkarttığı modellerin en azından şimdilik kardan çok zarar getireceğine hiç şüphe yok.