reklamı kapat

POPÜLER

Kalem kaybetme derdine son veren takip özellikli akıllı kalem

Eskisi kadar kalem kullanma alışkanlıklarımız olmasa da gerekli olduğu durumlarda kullanmak adına yanımızda kalem taşıyabiliyoruz. Her ne hikmetse kaybolmaya oldukça meyilli olan bu kalemler, kısa süre içerisinde ortadan kayboluyor. Geliştirilen bu takip özellikli kalem ise kalem kaybetmekten muzdarip olanların derdine derman oluyor. 

A.T. Cross Company’nin geliştirdiği Peerless TrackR, akıllı telefonda yer alan uygulamasıyla bağlantılı olarak çalışıyor. Bluetooth bağlantısı sayesinde 30 metrelik alanda telefonla bağlı kalan kalem, bu alanın dışına çıktığında bağlantı kesiliyor. Bağlantı kesilir kesilmez akıllı telefon üzerinden bildirim gönderiliyor. Böylece kalem bir yerde unutulduğunda bu durum hemen anlaşılabiliyor. Kalemin bağlantıda olduğu son nokta harita üzerinde işaretleniyor. Böylece haritadaki yere giderek kalemi bulmak mümkün oluyor; tabii başka biri kalemi almadıysa. Süreç akıllı telefonlar için ters bir şekilde işleyebiliyor. Yanınızda kalem varsa ancak telefonunuzu bulamıyorsanız kalem üzerindeki tuşa basmak yeterli oluyor. Bu sayede telefonun ses çıkarması sağlanıyor. Cross’un yaptığı açıklamaya göre bu özellik, telefon sessiz moddayken bile çalışıyor.

Kalem genel olarak diğer kalemlerden pek farklı görünmüyor ve asli görevini layıkıyla yerine getiriyor. Siyah ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan kalemi satın almak için 250 doları gözden çıkarmak gerekiyor.

YORUMLAR