reklamı kapat

POPÜLER

Kaliteli ses ve üstün mikrofon performansı; Jabra Elite 7 Pro incelemesi

Jabra Elite 7 Pro

JABRA ELITE 7 PRO TASARIM

Jabra, Elite 75t’den Elite 85t’ye geçerken sürücü boyutunu büyüttüğü için Elite 85t’nin boyutu da doğal olarak artmıştı. Elite 75t’de 6 mm’lik sürücü tercihinde bulunan Jabra, Elite 85t’de 12 mm’lik sürücüler kullanmıştı. Jabra yeni kulaklığı Elite 7 Pro’da ise 6 mm’lik sürücüye dönüş yapıyor. Sürücü boyutunun küçülmesiyle kulaklığın boyutu da ufalmış durumda. Elite 75T’den yüzde 16 daha küçük olan yeni model konfor açısından başarılı bir model. Uzun saatler kulağımızdan çıkarmadığımız kulaklık hem yürüyüşte hem de koşuda kulağımızdan düşmedi.  Jabra kulaklıktaki dış başlığının kalınlığını çeşitlendirdiğini ve daha konik biçimli ve yuvarlatılmış bir başlık tasarladıklarını belirtiyor.

Yeni bir EarGel  tasarımını benimseyen Elite 7 Pro’da frekansa bağlı basınç boşaltma delikleri bulunuyor. Kutu içeriğinden küçük, orta ve büyük silikon uçlarıyla gelen kulaklıkta konfor açısından en iyi deneyim elde etmek için bu kulaklık uçlarını denemenizi öneriyoruz. Kulağınıza uygun silikon ucunu kulaklığa taktıktan sonra Elite 7 Pro’yu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Biz kulaklığın titanyum renkli modelini test etsek de kulaklığın siyah ve beyaz olmak üzere toplam üç farklı renk seçeneği mevcut. Elite 75T ve Elite 85T benzer bir şarj kutusu tasarımına sahipken Elite 7 Pro’da şarj kutusunun tasarımı da değişmiş. Bir önceki modelde olduğu gibi mat bir kaplamaya sahip şarj kutusu pantolanlara rahatlıkla sığabiliyor. Şarj kutusunun ön tarafında USB-C bağlantı noktası ve LED gösterge yer alıyor.

LED gösterge üzerinden pil durumu hakkında bilgi sahibi olunuyor. Elite 85T’de olduğu gibi Elite 7 Pro da kablosuz şarj teknolojisine destek veriyor. Bu sayede kulaklık Qi uyumlu bir şarj cihazıyla kullanıldığında kablosuz şarj edilebiliyor. Biz kulaklıklar gibi şarj kutusunun tasarımını da genel açıdan beğendik. Kulaklıkta ayrıca Elite 85t’den farklı olarak daha iyi bir suya dayanıklılık özelliği bulunuyor. Jabra Elite 85t, IPX4 sertifikasına destek verirken yeni model IP57 sertifikasına sahip. IPX4 destekli Elite 85t su sıçramalarına karşı,  Elite 7 Pro, toza ve kısa süreli suya batırılmaya karşı koruma sağlıyor. Suya dayanıklılık açısından yapılan bu iyileştirmeden memnun kaldık.