reklamı kapat

POPÜLER

Kapı kilidinizi iPhone 5 ile açın

Evinizde veya ofisinizde kullandığınız anahtarların her daim ortadan kaybolması, canınızı sıkıyor olabilir. Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da kurulan CalypsoCrystal isimli firma sizlere bu konuda yardımcı olmayı amaçlıyor. Firma bu sorunun önüne geçmek için yakın saha iletişimi (NFC) teknolojisinden faydalanan CalypsoKey ve CalypsoCase‘i yurt dışında satışa sundu.
CalypsoCase
CalypsoKey, Calypso firmasının üretmiş olduğu CalypsoCase olarak adlandırılan iPhone kılıfları ile uyumlu şekilde çalışıyor. CalypsoCase’in içine yerleştirilen çift bantlı RFID anten, kapı kilidinizi açmanıza olanak tanıyor. CalypsoCrystal’a göre bu anten çoğu RFID NFC sistemleri uyumlu. CalypsoKey’in iPhone’un haricinde çoğu NFC’li cihazlara da destek verdiğini belirtelim.

CalypsoCase’in farklı kılıf seçenekleri arasında CalypsoCase Ring, CalypsoCase Loop ve CalypsoCase Cabrio yer alıyor. Farklı renk ve stillerdeki kılıfların tümü deriden. CalypsoCase Loop ve CalypsoCase Ring, akıllı telefonunuzun hem önüne hem de arkasına koruma sağlıyor. CalypsoCase Cabrio ise cihazın yalnızca arkasına koruma sağlıyor. Bütün kılıflar iPhone 4/4S ve iPhone 5 ile uyumlu. NFC desteği için iPhone 5 sahibi olmanız gerekiyor. iPhone 5’e özel NFC’li kılıfın şarj ihtiyacı bulunmuyor.

CalypsoKey ile birlikte satışa sunulan CalypsoCase Loop’un satış fiyatı 160 dolar, CalypsoCase Cabrio ve CalypsoCase Ring’in satış fiyatı ise 175 dolar.  CalypsoKey’i satın almak istemezseniz CalypsoCase Loop ve CalypsoCase Cabrio için ödemeniz gereken bedel 120, CalypsoCase Ring için ödemeniz gereken bedel ise yaklaşık 135 dolar.

CalypsoCase Cabrio
CalypsoCase Cabrio

CalypsoCase Ring
CalypsoCase Ring