reklamı kapat

POPÜLER

Karayip Korsanları 6

Karayip Korsanları 6’nın ayak sesleri duyuldu

Görünen o ki Disney, Karayip Korsanları serisinden vazgeçmiyor. Karayip Korsanları 6 dedikoduları su yüzüne çıkmışken akıllarda ise tek bir soru var: Johnny Depp geri dönecek mi?

Disney’in popüler aksiyon macera serisi, iddialara göre Karayip Korsanları 6 filmiyle geri dönmeye hazırlanıyor. Bir önceki film olan Dead Men Tell No Tales gişede belki serinin en kötü performansını sergilemedi ancak, şüphesiz daha iyi günleri görmüş olan seri için ortalama bir gelir elde etmişti. Disney ise vazgeçmiyor gibi görünüyor. Dedikodulara göre firma yönetmenlik işini de Dead Men Tell No Tales’in yardımcı yönetmeni Joachim Rønning’e devrediyor. The GWW‘nin haberine göre Dead Men Tell No Tales yazarları Jeff Nathanson ve Terry Rossio, 6. filmin senaryosunu da üstleniyor. Ancak asıl soru Johnny Depp, onunla özdeşleşmiş olan Jack Sparrow rolü için dönecek mi?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tartışmalı isim

2003’te Depp ile başlayan bu macerada Depp’in rolden sıkılmış olması sık sık gündeme getirilmişti. Ancak yeni filmde aktörün yer alma belirsizliğini tetikleyen durum bu değil. Bildiğiniz gibi Depp’in hayli çalkantı yaratan bir aile içi şiddet sorunu gündeme gelmişti. Eski karısı Amber Heard’e şiddet uyguladığı gerekçesiyle Depp dava edilmiş, tarafların anlaşmasıyla dava sonlanmıştı. Dava sonlanmasına karşın izleyicilerin bir kısmı ise Depp’in kesinlikle beyaz perdede olmaması gerektiğini savunmuş hatta Fantastik Canavarlar serisinden çıkarılması için kampanya dahi başlatmıştı. Yakın zamanda vizyona girmesi beklenen ancak vizyon tarihi belirsiz bir zamana ertelenen City of Lies çekimlerinde de Depp’in sette çalışanlara kötü muamele ettiği kaydedilmiş; çalışan tarafından darp iddiasıyla dava edilmişti.

James Gunn‘ı yeni kovan Disney’in bu yüzden Depp’le tekrar çalışıp çalışmayacağı özellikle merak ediliyor. Yapımcı Jerry Bruckheimer ise geçtiğimiz yıl verdiği bir röportajda Karayip Korsanları serisinin Depp’siz devam edemeyeceğini belirtmişti.

Yönetmen Rønning, şimdilerde Maleficent 2 üzerine çalıştığından filmin çekimleri için en erken tarih olarak Mayıs 2020 tahmin ediliyor. Bu durumda 2021 veya 2022’den önce filmin çıkması pek mümkün değil.