reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Huracan

Karşınızda dünyanın en pahalı ve hızlı kamera aracı [Video]

Aksiyon filmlerindeki araba kovalamaca sahnelerinde gelişmiş kamera araçları kullanıyor. Yapımcılar burada daha fazla ekipman aldığı için genelde büyük araçlar tercih ediyor. Ancak bu araçlar çok yüksek hıza çıkamıyor. Peki çok yüksek hızdaki bir kovlamaca sahnesini çekmek için ne kullanılacak?

Advertisement

Elbette yukarıda gördüğünüz Lamborghini Huracan. Incline Dynamic Outlet firması tarafından hazırlanan bu çok özel otomobil, tek başına 200 bin dolar değerinde. Ön kısmına ise tam 600 bin dolar değerinde kamera sistemi yerleştirilen araç, dünyanın en pahalı ve hızlı kamera aracı unvanını üzerine alıyor. Biraz daha teknik detaya indiğimiz zaman araçta Gyro Stabilized Systems üretimi “kamera sabitleme aparatı” bulunuyor. Bunun içerisinde ise tek başına oldukça pahalı olan RED Epic 8K sinema sistemi bulunuyor. Tüm sistem aracın içerisindeki kontrolcüden yönetilebilirken, kurulan altyapı her koşulda sabit görüntü sağlayabiliyor. Bu da saatte 300 km hızda giderken dahi sinematik görüntüler anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Huracan

600 beygir gücünde bir canavar: Lamborghini Huracan

V10 motoruyla tam 600 beygir güç üreten Lamborghini Huracan, hiçbir şekilde yoldaki diğer araçların gerisinde kalmayacak bir çözüm oluşturuyor. Bir sinema filmiş için bu kadar yüksek hıza (320 km) çok fazla ihtiyaç olacağı sanmıyoruz ancak yine de hazırlanan altyapı gerçekten hayranlık uyandırıyor. Yapımının aylar sürdüğü belirtilen dünyanın en pahalı ve hızlı kamera aracı, tek kelimeyle nefesleri kesiyor.

Video