reklamı kapat

POPÜLER

Shelby GT500CR

Karşınızda karbon fiber gövdeli 810 beygirlik Shelby GT500CR

Ford Mustang’ler için gerçekleştirdiği özel çalışmalar ile çok ses getiren Classic Recreations, bu sefer Shelby GT500CR ile gündemde.

Classic Recreations imzalı bu Shelby GT500CR, efsane klasiği inanılmaz göz alıcı bir formda karşımıza çıkarıyor. Araç ilk olarak yukarıda da dediğimiz gibi karbon fiber gövdesiyle dikkat çekiyor. SpeedKore ortaklığında üretilen karbon fiber gövde parçaları, açıklandığı kadarıyla hem sağlamlık, hem hafiflik hem de özellikle yakından çok etkileyici bir görüntü getiriyor. Kargon fiber gövde parçalarıyla 270 kg hafiflediği aktarılan araç, kalbinde 5.2 litre Ford Aluminator Gen 3 Coyote motor taşıyor. Bu motor GT500CR‘a 810 beygir gibi oldukça yüksek bir güç veriyor. Bu motoru 10 ileri otomatik vites (Direksiyon arkası kulakçıklar da mevcut) ile kombinleyen Classic Recreations, her zaman kullanılabilecek bir canavara imzasını atmış gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan Shelby GT500CR hayalleri süsleyecek

Ayarlanabilir Detroit Speed süspansiyon üzerinde yol alan araç, Wilwood frenler kullanılıyor ve Goodrich Rival lastikleriyle yola iyi şekilde tutunuyor. Dışı kadar klasik yapıda bırakılan model, tahmin edebileceğiniz üzere hiç ama hiç ucuz değil. Aracın fiyatı 265 bin dolardan başlıyor. Limitli üretim Carbon Edition sürümü içinse kişilerin neredeyse 300 bin doları gözden çıkarması gerekiyor. Bu arada isteyenler hali hazırda sahibi oldukları Shelby GT500CR 900C, 900S ve 545 modellerine de karbon fiber gövde kiti de alabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Zorlu şartlara özel elektrikli otomobil modeli