reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Lucasfilm Star Wars

Karşınızda Porsche ve Lucasfilm’den özel Star Wars uzay gemisi [Video]

Dünyanın en önemli otomobil firmalarından Porsche ve efsanevi Star Wars filmlerinin arkasındaki isim Lucasfilm, özel projelerini görücüye çıkarttı.

Geçtiğimiz ay sizlerle Porsche ve Lucasfilm, Star Wars serinin son filmi “Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi” için daha önce benzeri görülmemiş bir uzay gemisi tasarlıyor haberini paylaşmıştık. O zaman yapılan açıklamada uzay gemisinin Porsche tasarım DNA’sına sahip olacağını ifade eden şirketin Tasarım Departmanı Başkan Yardımcısı Michael Mauer,“Bu heyecan verici bir görev. İlk bakışta ortak bir yönlerinin olmadığı düşünülse de iki markanın da benzer bir tasarım felsefesi var. Filmin tasarım ekibiyle sıkı işbirliği bizim için son derece olumlu bir gelişme. İki tarafın da bu işbirliğinden büyük avantajlar elde edeceğini düşünüyorum” demişti.

Lucasfilm Başkan Yardımcısı ve Yetkili Kreatif Direktör Doug Chiang ise “Star Wars ve Porsche markalarının küresel cazibesi bu markaların ikonik tasarımları ile şekilleniyor. Bu proje ile iki dünyayı birleştiriyoruz. Çok, çok uzakta olan bir galakside geçen egzotik bir filmi tasarlarken ve heyecan verici Porsche spor otomobiller geliştirirken ortaya konan hassas bir çalışma. Bu işbirliği, Porsche ve Star Wars’a layık olan heyecan verici yeni bir uzay gemisi yaratmak için iki markanın en iyi özelliklerini harmanlayacak inovatif bir tasarım vaat ediyor.” diye konuşmuştu.

Porsche Lucasfilm Star Wars
Porsche Lucasfilm Star Wars
Porsche Lucasfilm Star Wars
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche, Lucasfilm ve Star Wars ortaklığı ses getirdi

İşte bu araç sonunda görücüye çıktı. Tri-Wing S-91x Pegasus Starfighter olarak isimlendirilen bu yukarıda görebileceğiniz uzay gemisi, söylendiği kadarıyla Skywalker’ın Yükselişi filminde yer almayacak. Sadece filmin dünya prömiyerinde model maket halinde görücüye çıkartılacak uzay gemisi, yine de dikkat çekici görünüyor. Tam olarak çıkaramamış olmamıza rağmen Porsche‘nin modellerine tasarımsal açıdan gönderme yaptığı aktarılan uzay gemisi için sayfanın üstündeki videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz. Bu videoda tasarımın nasıl yapıldığı anlatılıyor.

İlginizi Çekebilir

The Rise of Skywalker fragmanı