reklamı kapat

POPÜLER

LOG Katlanabilir iPhone Konsepti

Katlanabilir iPhone için yeni tarih geldi, 20 inç MacBook planı ses getirdi

Uzun zamandır gündemde olan katlanabilir iPhone projesi, uzun bir süre daha sadece dedikoduların merkezinde kalacak gibi görünüyor.

Display Supply Chain Consultants (DSCC) analisti Ross Young’un aktardığı kadarıyla ilk katlanabilir iPhone modeli 2025 yılından önce karşımıza çıkmayacak. Daha önce 2023 ya da 2024 yılında gelebileceği iddia edilen ürün, son incelemeler sonrasında 2025 yılına ertelenmiş durumda. Daha önce konuşan sağlam bir kaynağa göre Apple şu an birden fazla katlanabilir ekranlı telefon prototipi üzerinde çalışıyor.

Apple’ın şu an katlanabilir telefonlar özelinde bir pazar analizi yaptığı ve henüz katlanabilir ekran teknolojisinden tam olarak tatmin olmadığı belirtiyor. Bildiğimiz kadarıyla firma Samsung Display ve LG Display firmalarından uzun süredir katlanabilir iPhone projesi özelinde esnek OLED ekran prototipleri alıyor. Ancak bunlar henüz Apple’ın istediği seviyede bulunmuyor.

Bu arada Ross Young katlanabilir iPhone dışında başka ilginç bir bilgi daha verdi. Sağlam kaynağa göre Apple’ın 20 inç katlanabilir ekrana sahip (Klavyesiz tam ekran) bir MacBook planı da bulunuyor. MacBook’lara şimdiye kadar dokunmatik ekran dahi getirmeyen teknoloji devi, ilginç bir gelecek çalışması içerisinde gibi duruyor.

Son dönemde katlanabilir ekranlı dizüstü bilgisayar modelleri artıyor. Bu ürünler kullanıcılara devasa ekranı taşınabilir hale getirme şansı tanıyor. Şu an yüksek fiyatları nedeniyle çok öne çıkamayan bu ürünler, ileride standart hale gelebilir. Bu açıdan alan eninde sonunda Apple da aktif olarak giriş yapabilir.

Katlanabilir iPhone gelmeyecek ancak bu geliyor: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın