reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon
katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon modelleri hakkında kötü açıklama

Akıllı telefon sektörünün geleceğinde katlanabilir telefon modelleri yer alıyor. Ancak bu cihazların geleceği son kullanıcı için çok uzakta duruyor.

Katlanabilir telefon modelleri gerçekten çok pahalı. Yeni teknoloji ekranları ve altyapıları ile 2 bin doları rahatlıkla geride bırakan ilk modeller, sadece teknolojik olarak dikkatleri üzerine çekiyor. İş satın almaya geldiği zaman çoğu kişiye uzak olan modeller, bu durumu ilerleyen yıllarda da kolay kolay değiştirmeyecek gibi görünüyor. IHS Markit tarafından yapılan açıklamaya göre katlanabilir ekranlı telefonların satış rakamı 2024 yılında 50 milyon seviyesine ulaşacak. Bu rakam ilk bakışta az değil ancak diğer “normal modellerin” ulaştığı satış rakamı yanında gerçekten çok az kalıyor Burada katlanabilir telefonların çok uzun süre yüksek fiyat etiketleriyle sadece toplumun belirli bir kesimine hitap etmeye devam edeceğini gösteriyor. Daha önce katlanabilir telefon modellerinin 2021 gibi herkesin alabileceği seviyeye geleceği söylenmişti. Ancak bu durum şu an 2024 sonrasına bile sarkabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon pazarının ilk oyuncuları halen satışa çıkamadı

Hep söylediğimiz gibi her iki telefon da henüz satışa çıkabilmiş değil. Galaxy Fold yaşadığı ekran sorunu, Mate X ise ekran sorunun yaşamamak adına ertelenmiş durumda. Gelecekte bu tarz sorunların yaşaması beklenmiyor ancak firmaların mutlaka fiyatları aşağıya çekmesi gerekiyor.

İlgili Video